Filmy zakwalifikowane do XVII Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2011


1.     (26) „FOTOGRAF PARTYZANTÓW” (32’)

sc. i reż.: Wiesław Paluch; zdj.: Mirosław Basaj; dźw.: Maciej Woronowicz; muz.: Andrzej Milanowski; mont.: Agnieszka Gomułka, Michał Jung; prod.: Jerzy Jakutowicz.

2.    (111) ” RZECZPOSPOLITA KAMPINOSKA” (14’)

sc. i reż.: Maciek Piwowarczuk; zdj.: Piotr Wolski, Maciek Piwowarczuk; dźw.: Jerzy Kozak; opr. muz.: Filip Drzewiecki, Maciek Piwowarczuk; mot.: Filip Drzewiecki, Bartosz Żytkowiak; prod.: Videre dla Fundacji Pamięci i Tożsamości w Warszawie.
 


3.    (73) „GŁOS KRWI” (15’)

sc. i reż.: Anna Nestorowicz, Mariusz Całkowski ; zdj. i dźw.: Mariusz Całkowski; muz.: X-ray Dog Boneyard: Pandemic Drums; mont.: Mariusz Całkowski; prod.: Anna Nestorowicz, Mariusz Całkowski.

4.    (126) „PRZESŁUCHANIE” (9’)

sc. i reż.: Adam Palenta; zdj.: Adam Palenta; dźw.: Zofia Kucharska-Kowalik; mont.: Adam Palenta, Grzegorz Rudzik.: prod.: Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

5.    (43) „MIĘDZY SIERPNIEM A MŁOTEM” (42’)

sc. i reż.: Adam Kinaszewski, Henryka Kinaszewska-Dobosz

6.    (81) „POLSKA DROGA DO WOLNOŚCI”  (12’)

sc.: i reż.: Jacek Chojecki; zdj.: archiwalne; dźw.: Ludwik Sielicki; muz.: The Pink Floyd; mont.: Jadwiga Chojecka, Ludwik Sielicki; prod.: Media Kontakt.

 

7.    (67) „JAN WEDŁUG HIMILSBACHA” (20’)

sc.: Miłka Skalska, Andrzej Wąsik; zdj.: Krzysztof Andrzejewski; muz.: Marianna Zając; mont.: Andrzej Wąsik; prod.: Agnieszka Kowalska dla TVP Warszawa.

8.    (38) „MROŻEK I BALTAZAR” (54’)

sc. i reż.: Tadeusz Śmiarowski; zdj.: Grzegorz Rudzik; mont.: Agnieszka Gronowicz; prod.: Film Open Group sp. Z o.o.

9.    (51) „W BIEGU ZA ŻYCIEM” (51’)

sc. i reż.: Henryk Jantos; zdj.: Marcin Krynicki, Kamil Hasiuk; dźw.: Zbigniew Sadowski; opr. muz.: Joanna Fidos; mont.: Maryla Torbus; prod.: Adam Kruk dla TVP SA Pr. 1.

 

10.    (93) „WSPOMNIENIA NA CELULOIDZIE” (31’)

sc. i reż.: Jan Goc; zdj.: Jan Żurowski; dźw. i muz.: Mariusz Kozak; mont.: Krzysztof Herod, Jan Żurowski; prod.: Echo Investment SA.

11.    (96) „BEZ PRZEDAWNIENIA” (19’)

sc. i reż.: Dorota Kosierkiewicz; zdj.: Cezary Chądzyński; dźw.: Rafał Piłacie; oprac. muz.: Dorota Kosierkiewicz; mont.: Krzysztof Dziewięcki; prod.: OTV Kielce.

12.    (98) „SIŁA WRAŻLIWOŚCI” (19’)

sc. i reż.: Aleksandra Żaczek, zdj.: Mateusz Śliwa, dźw.: Rafał Piłacik; muz. i mont.: Mateusz Śliwa; prod; OTVP Kielce.

13.    (66) „W STARYM KINIE” (11’)

sc. i reż.: Edyta Ruszkowska; zdj.: Robert Kaleta, Jan Żurowski, dźw.: Robert Kaleta; muz.: Scott Joplin „Maple leaf rag”; mont.: Robert Kaleta,Edyta Ruszkowska; prod.: Wojewódzki Dom Kultury dla Portalu Informacji Kulturalnej.

14.    (101) „POPRZEZ SZTUKĘ DO WOLNOŚCI” (9’)

sc. i reż.: Żaklina Skowrońska; zdj.: Andrzej Pietrzykowski; dźw.: Rafał Piłacik; oprac. muz.: Żaklina Skowrońska, Krzysztof Dziewięcki; mont.: Krzysztof Dziewięcki; prod.: OTVP Kielce.

15.    (100) „KIELECKA TOŻSAMOŚĆ KUBY ROZPRUWACZA” (25’)

sc. i reż.: Barbara Jankowska-Piróg; zdj.: Marek Gil; dźw.: Tomasz Michalak; mont.: Wojciech Golba; prod.: OTVP Kielce.

 

16.    (19) „DZIEWCZĘTA Z AUSCHWITZ” (49’)

sc.: Kinga Wołoszyn-Świerk; zdj.: Piotr Sędzikowski; dźw.: Waldemar Olszewski; opr. muz.: Elżbieta Łubińska; mont.: Jerzy Szota; prod.: Katarzyna Kozłowska-Domańska dla TVP Wrocław.

 

17.    (60) „PRZYJACIÓŁKI” (60’)

sc. i reż.: Wanda Różycka-Zborowska; zdj.: Krystian Matysek; dźw.: Arkadiusz Namysłowski; muz.: Michał Kulenty; mont.: Mateusz Rogala; prod.: Studio Filmowe Satchwell Warszawa Sp. Z o.o.

18.    (25) „TESTAMENT” (25’)

sc. i reż.: Łukasz Kowalski; zdj.: Dariusz Radecki, Mieczysław Herba, Michał Duczymiński; dźw.: Marek Śląski, Jacek Gołąb, Krzysztof Skrzypczak; muz.: Ewa Błachut; mont.: Mariusz Marszołek; prod.: Telewizja Polska S.A. Katowice.

 

19.    (39) „KRĘĆ! JAK KOCHASZ, TO KRĘĆ” (46’)

sc.: Rafał Marszałek; reż.: Andrzej Wajda;

20.    (62) „KIEDYŚ BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI” (43’)

sc. i reż.: Paweł Wysoczański; zdj.: Dominik Górski; dźw.: Mateusz Stasiak, Krzysztof Stasiak; muz.: Michał Lorenc; mont.: Adriana Słoniec; prod.: Krzysztof Stasiak dla BMC FILM.

21.    (133) „MAMA, TATA, BÓG I SZATAN” (43’)

sc. ,reż. I zdj.: Paweł Jóźwiak-Rodan; muz.: Jakub Sarwas; mont.: Tymek Wiskirski; prod.: Wydział radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

22.    (58) „NIEBO JEST TUTAJ, WŁAŚNIE TERAZ” (20’)

sc. i reż.: Gabriela Mruszczak; zdj.: Gabriela Mruszczak; opr. muz.: Wojciech Domański; mont.: Gabriela Mruszczak; prod.: „Off Limits” Agencja Filmowa Gabriela Mruszczak).

23.    (82) „BLONDYNA I BLONDYN” (10’)

sc. i reż.: Izolda Czmok-Nowak; zdj.: Sławomir Chudowski; dźw.: Krzysztof Skrzypczak, Marian Sitko; muz.: Ewa Błachut; mont.: Ewa Piskor.

24.    (28) „ZAWSZE MŁODY” (13’)

sc.: Robin Lipo; zdj.: Clemence Thurninger; dźw.: Artur Walaszczyk; opr. muz.: Artur Walaszczyk; mont.: Carlotta Kittel; prod.: PWSFTViT Łódź.


25.    (29) „CZEKAJĄC NA SOBOTĘ” (70’)

sc. i reż.: Irena Morawska, Jerzy Morawski; zdj.: Jacek Knopp; dźw.: Sławomir Szadkowski; mont.: Paweł Deliś, prod.: Peny Film Irena Morawska.

26.    (7) „CARLOS” (27’)

sc. i reż.: Przemysław Wojciechowski, Witold Gadowski; zdj.: Piotr Wacowski, Dariusz Szymura; dźw.: Krzysztof Bednarczyk; mont.: Maciej Karczewski; prod.: Marcin Borowski dla Superwizjer TVN.

27.    (12) „PORWANI” (25’)

sc. i reż.: Jarosław Mańka, Maciej Grabysa; zdj.: Sebastian Strama; mont.: Marcin Dulemba; prod.: Zbigniew Noga, Jarosław Mańka dla TVP Kraków.

28.    (41) „CO MOGĄ MARTWI JEŃCY” (52’)

reż.: Anna Ferens

29.    (18) „REALITY SHOW: WYBORY” (22’)

sc. i reż.: Mikołaj Wawrzeniuk; zdj.: Krzysztof Więckowski; dźw.: Andrzej Tofiluk; mont.: Tomasz Andrejuk; prod.: TVP SA Oddział w Białymstoku dla BELSAT TV.

 

30. (84) „KLĄTWA” (7’)

sc.: Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel; reż. Tomasz Śliwiński; zdj.: Tomasz Ślesicki, Tomasz Śliwiński; mont.: Tomasz Ślesicki, Tomasz Śliwiński; prod.: Maciej Ślesicki Warszawska Szkoła Filmowa.

31.    (118) „EUGENIKA” (54’)

sc. i reż.: Grzegorz Braun; zdj.: Andrzej Adamczak; dźw.: Piotr Nykowski; muz.: Aleksandra Gruziel, Grzegorz Braun; mont.: Aleksandra Gruziel, prod.: Rober Kaczmarek.

32.    (105 ) „PRZYSTANEK: ŚMIERĆ” (28’)

sc.: Iwona Meus-Jargusz; reż.: Piotr Jaworski; zdj.: Marek Gajczak, Dariusz Szymura; dźw.: Krzysztof Suchodolski; mont.: Tomasz Bujko; prTVP Kraków i TOProduction.

33.    (113) „Z PAWIAKA (ALINA JANOWSKA)” (18’)

sc. i reż.: Andrzej Kałuszko; zdj.: Andrzej Kałuszko; dźw.: Adam Kałuszko; mont.: Andrzej Kałuszko, prod.: Andrzej Kałuszko dla AURA FILM dla Muzeum Więzienia Pawiak.

34.    (78) „EPITAFIA KATYŃSKIE” (16’)

sc. i reż.: Paulina Brzezińska, Maciej Dancewicz, Marek Drążewski, Paweł Pawlicki, Piotr Weychert; zdj.: Marcin Buczkowski; opr. muz. Teresa Kruczek; mont.: Grzegorz Siwicki, Paweł Suchta; prod.: Media Kontakt.

 

35.    (37) „EFEKT CHOPINA” (50’)

sc.: Łukasz Bluszcz; reż.: Krzysztof Dzięciołowski; zdj.: Jan Budzowski; dźw.: Mirosław Makowski, Rin Takada, Andrzej Chuszno, Jacek Zaniewicz; mont.: Joanna Bruhl; prod.: Vision House.

36.    (30) „DLACZEGO KONKURS ?” (90’)

sc. i reż.: Christine Jezior ; zdj.: Phillip Kaminiak; dźw.: Theo Solnik, Phillip Kaminiak; muz. i mont.: Oskar Jezior; prod.: GINA PROJECT na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

 

37.    (70) „PALTO” (5’)

sc. i reż.: Agnieszka Adamek; zdj.: Mateusz Wołoczko, Jarzy Bonczyk; muz.: Stock; mont.: Marek Marlikowski; prod.: Ooognet.pl dla ASTRO S.A.

38.    (50) „SUZUKI” (22’)

sc. i reż.: Dariusz Mandes; zdj.: Konrad ChmielnicKI.

39.  (89) „ANIOŁY MISTRZA ALEKSANDRA” (27’)

sc. i reż.: Beata Hyży-Czołpińska; zdj.: Krzysztof Więckowski; opr.muz.. Beata Hyży-Czołpińska; mont.: Tomasz Czaban, prod.: TVP S.A.

40. (124) „OJ BOŻE, DROGI BOŻE” (12’)

sc. i reż.: Julia Popławska; zdj.: Andrzej Popławski, Grzegorz Borowski; dźw.: Zbigniew Sadowski, Andrzej Osowiecki; mont.: Grzegorz Liwiński; prod.: Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy .

41. (68) „OPOWIEŚĆ WYŚNIONA” (30’)

sc. Agata Cukierska; reż.: Szymon Greszko; zdj.: Szymon Greszko; opr.muz.. Beata Królikiewicz, Tomek Morozwoski; mont.: Szymon Greszko, prod.: niezależna.

42. (21) „ŚWIAT PISANY KRESKĄ” (20’)

sc. i reż.: Marta Węgiel; zdj.: Roman Piotrowski; dźw.: Piotr Pelechan; muz.: Marta Węgiel; mont.: Tomasz Pobożniak; prod.: Zbigniew Noga.

 
Wszystkim twórcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!