Laureaci NURT 2006


XII Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych NURT 2006

24 listopada 2006

 

Nagrody Regulaminowe

WYDARZENIE NURTU 2006

Nagroda Główna Prezesa TVP S.A.

„Człowiek zaniedbuje siebie”

scenariusz: Henryk Jantos i Józef Szajna

 

NAGRODA PUBLICZNOŚCI NURTU 2006

Prezydenta Miasta Kielce

„Jak to się robi”

scenariusz i  reżyseria: Marcel Łoziński

 

Nagrody specjalne

NAGRODA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

„Lekcja białoruskiego”

scenariusz, reżyseria i montaż: Mirosław Dembiński

 

NAGRODA REKTORA

Wyższej Szkoły Handlowej im. B. Markowskiego w Kielcach dla młodego twórcy

„Beksiński – autoportret pośmiertny”

scenariusz i reżyseria: Alicja Wosik

 

NAGRODA RADIA KIELCE S.A.

za to, czego nie widać czyli za artyzm dźwięku w formie dokumentalnej

„Lekcja muzyki”

scenariusz, reżyseria i montaż: Andrzej Mańkowski

 

NAGRODA „CHARAKTERY”

przyznawana przez Redaktora Naczelnego miesięcznika „Charaktery”za prawdę i głębię psychologiczną prezentowanych postaci i za wrażliwość psychologiczną
twórców filmu

„Jak to się robi”

scen. i reż. Marcel Łoziński

 

NAGRODA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO PRZYJACIÓŁ TEATRU I FILMU

przy Instytucie Filologii Polskiej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach

„Lekcja białoruskiego”

scenariusz, reżyseria i montaż Mirosław Dembiński

 

Ponadto zostały przyznane dwa wyróżnienia Komisji Artystycznej

dla filmów:

„Poznańskie Powstanie 1956”

scenariusz i reżyseria: Krzysztof Magowski

 

„13 lat 13 minut”

scenariusz: Grzegorz Łubczyk

reżyseria: Marek Maldis

 

oraz jedno wyróżnienie specjalne Dyrektora Artystycznego, Krzysztofa Miklaszewskiego

„Bronca Reggae”

scenariusz, reżyseria i wykonanie: Elżbieta Kwinta, Krzysztof Majchrzak

 

NAGRODY DLA PUBLICZNOŚCI

Zestawy kosmetyków z perfumerii „For you” wylosowali:

1.Katarzyna Ciszewska

2.Monika Kłudyga

 

Roczne prenumeraty czasopisma „Kino” wylosowali:

1.Milena Wędlińska

2.Monika Faliszewska

 

Zestawy kawy ze sklepu „Pożegnanie z Afryką” wylosowali:

1.Jerzy Hanus

2.Wojciech Baran

3.Marceli Kumór

 

Książki wydawnictywa MAC Edukacja wylosowali:

1.Milena Gołuch

2.Małgorzata Gaweł

3.Maria Banaśkiewicz

 

Vouchery do restauracji Ogień wylosowali:

1.Lidia Cichocka

2.Szczepan Jarosz