PROGRAM POKAZÓW I IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH XVIII FESTIWALOWI FORM DOKUMENTALNYCH NURT 2012


18 LISTOPADA 2012

Koncert zespołu BESTER QUARTET z repertuarem z płyty „Sanatorium pod klepsydrą”.

Mała Scena KCK, godz. 19.00

 

 

19 LISTOPADA 2012

POKAZ FILMÓW LAUREATÓW zeszłorocznej edycji Festiwalu – NURT 2011:

Nagroda główna ZŁOTY NURT 2011 „Fotograf partyzantów” sc. i reż. Wiesław Paluch

Nagroda publiczności NURT 2011 – „W biegu za życiem” reż. Henryk Jantos

„Kiedyś będziemy szczęśliwi” reż. Paweł Wysoczyński

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,

Aula im. Czesława Miłosza,

ul. Leśna 16, Kielce g. 16.00

 

Otwarcie wystawy fotografii „Drohobycz bez Schulza” odbędzie się we wtorek 20 listopada 2012 o godz. 20:30.

Za omyłkę serdecznie przepraszamy.

 

20 LISTOPADA

I POKAZ KONKURSOWY

POCZĄTEK

godz. 9:00 – 11:00

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (11:15 – 12:00) prowadzi Andrzej KOZIEJA – członek Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

1. POCZĄTEK 30′

scen.: Krzysztof JASZCZYŃSKI; reż.,muz.i mont.: Andrzej KAŁUSZKO; prod. Aura Film – Warszawa wraz z Domem Spotkań z Historią i Fundacją Warszawa 1939 pl.- 2012

Wstrząsająca siłą bezsłownego komentarza historyczna impresja o hitlerowskim podboju Warszawy w nieznanym dotąd obrazie zdjęć dokumentalnych.

 

2. DUMA I ZDRADA 41′

scen.: Mirosław KRZYSZKOWSKI, Dariusz WALUSIAK, Bogdan WASZTYL; reż.,zdj.i mont.: Mirosław KRZYSZKOWSKI, Dariusz WALUSIAK; dźw.: Michał MASTYKARZ ; muz.: Mirosław KRZYSZKOWSKI, Krzysztof DOBRZYŃSKI wraz z Zespołem; prod.: Stowarzyszenie Auschwitz Memento – Oświęcim – 2011

Pierwszy dokument historyczny, odtwarzający w takim wymiarze tragizmu wewnętrzny rozłam góralskiej społeczności, nie wolny nawet w jednej rodzinie od wyboru między kolaboracją z Niemcami a patriotyczną walką przeciwko okupantowi.

3. MIT O „SZARYM” 60′

scen.i reż.: Grzegorz KRÓLIKIEWICZ ; zdj.: Stanisław ŚCIESZKO, Rafał WRÓBLEWSKI, Zdzisław KACZMAREK, Stanisław ŚCIESZKO Jr., Alexandre C. JACQUET; dźw.: Michał KOSTERKIEWICZ; mont.: Rafał SALATA muz.: Jerzy GORYSZEWSKI; prod. Studio Filmowe „N” Łódź i Instytut Pamięci Narodowej dla TVP SA – 2012

Dokumentalna rekonstrukcja mitu Antoniego Hedy (ps. „Szary”), legendarnego dowódcy oddziału AK na Kielecczyźnie, niezłomnego bojownika o polskość zarówno z Niemcami w czasie okupacji, jak i z komunistycznym aparatem bezpieczeństwa, narzucającym od razu po wojnie Polsce nowe zniewolenie.

 

 

II POKAZ KONKURSOWY

OCZAMI OBSERWATORA

godz. 12:00 – 14:00

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (14:10 – 15:00) prowadzi Andrzej KOZIEJA – członek Komisji Kwalifikacyjnej NURTU.

 

4. KOPALNIA 4′

scen., reż.,zdj. i dźw.: Agnieszka BAJTYNGIER; mont.: Katarzyna SAWICKA; prod.: Agnieszka Bajtyngier – Bielawa – 2012

Zaskakująca obrazem i dźwiękiem dokumentalna relacja z wizyty w małej kopalni złota w Burkina Faso.

 

5. CZARNY INTERES 11′

scen. i reż.: Łukasz KOWALSKI; zdj.: Sławomir CHUDOWSKI; dźw.:Krzysztof SKRZYPCZAK, Marek ŚLASKI; mont.: Mariusz MARSZOŁEK; prod.: OTVP Katowice dla TVP 2 (Magazyn Ekspresu Reporterów) – 2012

Reportaż chwytający na gorąco proceder kradzieży węgla z pociągów towarowych na trasie Katowice – Tarnowskie Góry.

 

6. STRACH PRZED EKRANEM 16′

scen. i reż.: Monika GAŁĄZKA; zdj.: L. JANUSZ, J.WÓJCIK i H.GIL; dźw.: Rafał PIŁACIK; mont.: Wojciech GOLBA; prod.: OTVP Kielce – 2012

Reportaż interwencyjny, biorący w obronę mieszkańców trzech podkieleckich wsi, których jednoczy protest przeciwko władzom, obdarzającym ich „na siłę” niszczącymi posesje ekranami akustycznymi.

 

7. „KOCHANA NASZA KLASO…” 25′

scen. i reż.: Mikołaj WAWRZENIUK, Dariusz SZADA – BORZYSZKOWSKI; zdj.: Roman WASILUK; dźw.: Andrzej BRAŃSKI; mont.:Mirosław FILIPIUK; prod.: OTVP Białystok – 2012

Dokumentalna konfrontacja zachowań aktorów – więźniów wobec granych przez nich na scenie postaci (mieszkańców Jedwabnego) w czasie prób „Naszej Klasy” Tadeusza Słobodzianka w Zakładzie Karnym w Białymstoku.

 

8. TAKI TYP PTACTWA 12′

scen., zdj.,dźw. i reż.: Małgorzata GOLISZEWSKA; mont.: Aleksandra GOWIN; prod.: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” Warszawa – 2012

Reportażowy zapis jednego dnia z życia Pana Zygmunta – sprzedawcy warzyw i wielkiego miłośnika gołębi.

 

9. NOWE ŻYCIE 11′

scen. i reż.: Alicja GRZECHOWIAK; zdj.,muz., mont.: Roman WASILUK; dźw.: Marek KONOŃCZYK; prod. : East Film Supraśl dla TVP 2 (Magazyn Ekspresu Reporterów) – 2012

Dokumentalna relacja z procesu niespodziewanej odmiany losu alkoholika, wychowującego samotnie trójkę dzieci.

 

10. OCZAMI OBSERWATORA 44′

zdj., dźw., mont. i reż.: Piotr KUSAL; prod.: Japa Film Sandomierz – 2011

Przejmujący prostotą rejestracji dokumentalny kalejdoskop zdarzeń, zachowań i reakcji ludzi podczas powodzi w Sandomierzu w roku 2011.

 

 

III POKAZ KONKURSOWY

DROGI NA DRUGĄ STRONĘ

godz. 17:30 – 19:30

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (19:30 – 20:00) prowadzi Andrzej KOZIEJA – członek Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

11. STRACH W KRAINIE SPOKOJU 43′

reż. Katsiaryna BOTNIK (pseudonim); prod. BELSAT TV 2011

Zrealizowany na Białorusi odważny i wnikliwy dokument, poddający w wątpliwość wiarygodność śledztwa w sprawie ubiegłorocznego zamachu w mińskim metrze, w wyniku którego skazano na karę śmierci dwóch mężczyzn prawdopodob nie całkowicie niewinnych.

 

12. DROGA NA DRUGĄ STRONĘ 74′

scen. i reż.: Anca DAMIAN; zdj.: Ilija ROGOVSKI; dźw.: Sebastian WŁODARCZYK, Piotr WITKOWSKI; muz.: Piotr DZIUBEK; prod.: Aparte – Rumunia i Fundacja Magellan – Wrocław – 2012

Opowiedziana w formie dokumentalnej animacji tragiczna historia Claudiu Crulica – rumuńskiego więźnia, który zmarł w roku 2008, w wyniku protestacyjnej, czteromiesięcznej głodówki w polskim więzieniu.

 

GALA ROZPOCZĘCIA NURTU

POKAZ SPECJALNY otwierający XVIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2012 – projekcja filmu dokumentalnego dyrektora artystycznego Europejskiego Festiwalu Filmów Niezależnych EĆU Scotta Hilliera„Twin Towers”, za który to obraz otrzymał on OSCARA w 2003. Następnie spotkanie z reżyserem.

Mała Scena KCK, godz. 20.30

 

Zbiorowa WYSTAWA FOTOGRAFII „Drohobycz bez Schulza”.

Otwarcie wystawy podczas Gali Rozpoczęcia NURT-u 20 listopada  godzina 20.30 Foyer Małej Sceny KCK.

 

 

21 LISTOPADA 2012

IV POKAZ KONKURSOWY

ŻONGLERKA ŻYCIEM

Godz. 9:00 – 11:00

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (11:00 – 12:00) prowadzi Krzysztof MIKLASZEWSKI – przewodniczący Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

13. CZŁOWIEK Z REKLAMÓWKĄ 22′

scen., zdj. i reż.: Jakub POLAKOWSKI; dźw.: Bartek KRYNICKI; muz.: Leszek GAŁKOWSKI; mont.: Wojciech JANAS; prod: Marcin Skoczylas – Warszawa – 2012

Fabularyzowana opowieść dokumentalna o Edwardzie Nożycorękim, który podążąjąc przez życie z „oldschoolową” reklamówką w ręku, obnaża w stylu Jasia Fasoli europejskie kompleksy przaśnej polskiej rzeczywistości.

 

14. W OKU BOGA 22′

scen.i reż.: Wojciech KRÓLIKOWSKI; zdj.: Sławomir CHUDOWSKI; dźw.: Krzysztof SKRZYPCZAK; prod.: OTVP Katowice dla TVP 2 – 2012

Portret wytrwawnego wojennego fotoreportera Krzysztofa Millera, katalogujący nie tylko jego niezwykłe zdobycze, ale też ujawniający życiową cenę tych zawodowych dokonań.

 

15. ROGAL STAROMARCIŃSKI PODBIJA EUROPĘ 12′

scen. i reż.: Piotr OWCZARSKI; zdj.: Mariusz MAGROWICZ; dżw.: Grzegorz MAJCHRZAK; prod.: TV Media Olsztyn dla Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – 2011

Zrealizowany – z przymrużeniem oka – w konwencji filmu reklamowego reportaż o sposobach drażnienia wspólnoeuropejskich podniebień jednym z polskich lokalnych przysmaków.

 

16. DREWNIANY 11′

scen. i reż.: Izolda CZMOK-NOWAK; zdj.: Sławomir CHUDOWSKI; dźw.: Krzysztof SKRZYPCZAK; prod.: OTVP Katowice – 2012

Reportażowa notacja unikatowego zjawiska estradowego : Absurdalnego Kabaretu, dla twórcy którego, cierpiącego na porażenie mózgowe, właśnie ta forma aktywności stanowi najbardziej skuteczny sposób autoterapii.

 

17. LUIZA HERT 10′

scen. i reż.: Agnieszka WOSZCZYŃSKA; zdj.: Karol JURGA; dźw.: Ewa USIELSKA -BOGUSZ; muz.: Luiza HERT; mont.: Anna ADAMOWICZ; prod.: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna – Łódź – 2011

Filmowa wiwisekcja duszy „sprzątającej z dyplomem magistra”, której codzienne obcowanie ze sceną wyzwala potrzebę artystycznego zaistnienia.

 

18. WIDZĘ MOJE SIEDLCE 20′

scen., zdj.,dźw., mont., reż. i prod.: Andrzej JASTRZĘBSKI – Siedlce -2012

Reporterskie „znalezisko” wspaniałej postaci, która wbrew i na przekór swojej fizycznej ułomności, służy na co dzień całej społeczności Siedlec.

 

19. ŻONGLER 6′

scen. i zdj.: Andrzej SZYPULSKI, Michał ADAMUS, mont i reż.: Andrzej SZYPULSKI i Michał ADAMUS, dźw.: Michał ADAMUS – Warszawa – 2012

Żartobliwa etiuda o kłopotach medialnej kariery, której nie są w stanie zapewnić ani autentyczne zdolności ani bardzo oryginalny sposób ich wizualnej prezentacji.

20. MÓJ PAN I JA 13′

scen.i reż,zdj.,dźw., mont., prod.: Kazimierz J.BIHUN – Kraków – 2012

Żart dokumentalny, kreujący postać autora-bohatera z bardzo… nietypowej perspektywy.

 

 

V POKAZ KONKURSOWY

TAJEMNICE I WIARA

godz.12:00 – 14: 00

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (14:05 – 15:00) prowadzi Krzysztof MIKLASZEWSKI – przewodniczący Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

21. TAJEMNICA JASNEJ GÓRY 24′

scen. i reż.: Krzysztof TADEJ; zdj.: Wojciech KOZŁOWSKI, Marek TOKARSKI; dźw.: Stanisław KOLENDA, Marek TOKARSKI, mont.: Paweł GOŁDZIŃSKI; prod.: Agencja Produkcji Telewizyjnych TVP dla Redakcji Audycji Katolickich TVP – 2012

Opowieść filmowa o wyjątkowych wydarzeniach w Sanktuarium na Jasnej Górze w porywającej narracji najstarszego częstochowskiego kapłana, długoletniego przewodnika Zakonu OO.Paulinów

 

22. NIEBIAŃSKIE JEZIORO 17′

scen. i reż.: Diana ASZYK ; zdj.: Karol JURGA ; dźw.: Marek WALASZEK; mont.: Kamil NOWAK; prod.: Infor Progres – Warszawa – 2012

Poetycki dokument o ukraińskiej rodzinie, bytującej od pokoleń nad jeziorem, które jest jej centrum życia i ośrodkiem …wiary.

 

23. TALA OD RÓŻAŃCA 58′

scen. i reż. : Sławomir ROGOWSKI, Stanisław ZAWIŚLIŃSKI; zdj. i mont.: Jerzy GRABOWSKI, dźw.: Tomasz SKONECZNY ; prod.: Zespół Filmowy „Rozwój” – Warszawa – 2012

Ujawniająca dziesiątki nieznanych faktów i okoliczności filmowa spowiedź Natalii Rolleczek – „nawróconej” autorki, której antyklerykalny bestseller lat 50.tych stał się jej życiowym przekleństwem.

 

24. „TO WASZA WIARA WAM POMAGA” 20′

scen. i reż.: Bogdan LĘCZNAR, Dorota PETRUS; zdj. i mont.: Bogdan LĘCZNAR ; dźw.: Robert SĘDZICKI, prod.: „Baza” Grupa Medialna – Łódź – 2011

Próba filmowej penetracji w szamańską obrzędowość tzw. „szeptunek” czyli dwóch znachorek z Podlasia, których „czary” i „zaklęcia” stanowią dla śmiertelnie chorych” ostatnią deskę ratunku.

 

25.HEGEL I MOTYL 5′

scen. i reż.: Bartosz WARWAS; zdj.: Ernest WILCZYŃSKI; dżw.: Bogdan KLAT; mont.: Irek DZIEDUCH; prod.: Studio Filmowe „Indeks” oraz Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna – Łódź dla PISF („Filmoteka Szkolna”) – 2011

Zbudowany na „piętrowej” metaforze asocjacji filozoficznego przesłania Hegla dokument kreacyjny : prowokacyjny i refleksyjny zarazem.

 

 

VI POKAZ KONKURSOWY

TRUDNE DZIEDZICTWO HISTORII

godz. 17:30 – 19:20

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (19:20 – 20:00) prowadzi Krzysztof MIKLASZEWSKI – przewodniczący Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

26. URODZENI DLA RZESZY 56′

scen. i reż.: Kinga WOŁOSZYN-ŚWIERK; zdj.: Robert SITEK; dźw.: Marek ŁACNY, Artur KUCZKOWSKI, muz.: Antoni KOMASA-ŁAZARKIEWICZ; prod.: Media Brigade – Wrocław – 2011

Poruszająca dokumentalna analiza „spotkania po latach ” polskich i niemieckich (sic!) ofiar Lebensbornu, których to w wieku niemowlęcym upiorny pomysł Himmlera pozbawić miał poczucia jakiejkolwiek tożsamości.

 

27. DZIECI CZASU ZAGŁADY 26′

scen. i reż.: Małgorzata IMIELSKA; zdj.: Jan BUDZOWSKI; dźw.: Tadeusz ŁASZCZEWSKI; mont.: Ludmiła KORB-MANN; prod.: Studio Filmowe „Kalejdoskop” Warszawa 2011 dla TVP 2

Filmowa relacja z pełnego wzruszających spotkań i konfrontacji pokoleniowych Zjazdu Dzieci Holocaustu 2011.

 

28. ZAPOMNIANY GENERAŁ TADEUSZ JORDAN ROZWADOWSKI 53′

scen. i reż.: Piotr BORUSZKOWSKI, zdj.: Michał Jarosiński, dźw.: Sławomir Moroz, mont.: Jacek Janczewskiprod. Warszawa 2011 dla TVP Historia – 2012

Wstrząsająca rekonstrukcja filmowa losów generała Tadeusza Jordana Rozwadowskiego, strategicznego geniusza i wynalazcy nowych konstrukcji artyleryjskich, bohaterskiego dowódcy i polskiego „rycerza bez skazy”, który prawość wyborów i bezkompromisowość postawy okupić musiał latami poniżenia i politycznych represji w II Rzeczpospolitej

 

 

INSCENIZACJA spektaklu dla młodzieży i ludzi dorosłych „Bruno Schulz – historia występnej wyobraźni” w wykonaniu TEATRU LALKI I AKTORA „PINOKIO”.

Mała Scena KCK, godz. 20.30

 

 

22 LISTOPADA

VII POKAZ KONKURSOWY

NIEPOKORNI

godz.9:00 – 11:00

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (11:10 – 12 : 00) prowadzi Marian CURZYDŁO, członek Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

29. MORDECHAJ GEBIRTIG czyli BĄDŹ ZDRÓW, MÓJ KRAKOWIE  60′

scen. i reż.: Piotr SZALSZA ; zdj.: Mieczysław CHUDZIK, Andrzej MISIACZEK, dźw.: Tomasz KOCHAN; mont.: Artur WOJEWODA; prod.: Wiener-Krakauer Gesselschaft Wiedeń i OTVP Kraków – 2012

Zainspirowany najnowszymi odkryciami ocalałych cudem partytur dokument inscenizowany, przywołujący życie i twórczość wielkiego muzyka: żydowskiego barda z krakowskiego Kazimierza.

 

30. JESTEM, ZAWSZE BĘDĘ 10′

scen. i reż.: Izabela SZUKALSKA ; zdj.: Michał DUCZMIŃSKI; dźw.: Krzysztof SKRZYPCZAK; mont.: Beata WIDUCH; prod.: OTVP Katowice dla TVP 2 (Magazyn Ekspresu Reporterów) – 2012

Intymna i poruszająca filmowa notacja wyznania miłości woluntariuszki hospicjum do umierającego pacjenta.

 

31. WYSYPISKO 10′

scen. i zdj.: Katarzyna ŚWIETLIKOWSKA; reż. i mont.: Kamil CZWARTOSZ; dźw.: Michał JANKOWSKI; prod. Warszawska Szkoła Filmowa – 2010/2011

Portret dorastającej dziewczyny, dla której wysypisko śmieci stanowi jedyne życiodajne źródło egzystencji.

32. NIEPOKORNI KOCHANKOWIE 46′

scen. i reż.: Barbara LIPIŃSKA; zdj.: Marcin ŚCIEGLIŃSKI, Barbara LIPIŃSKA, Józef ROMASZ; dźw.: Igor KŁOPOTOWSKI; prod.: Studio Filmowe Everest Łódź dla TVP 2 – 2012

Niesamowite w swoich uczuciowych meandrach, czasowych powikłaniach i przyszłościowych antycypacjach filmowe egzemplum dokumentalne miłości do „wroga”.

 

VIII POKAZ KONKURSOWY

SZCZĘŚLIWI LUDZIE?

godz. 12 :0 0 -14:00

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (14:05 – 15:00) prowadzi Marian CURZYDŁO – członek Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

33. MADE IN POLAND 6. NIEZWYKLI EMIGRANCI 41′

scen.,zdj., mont. i reż.: Witalis SZUMIŁO KULCZYCKI; prod.: OWNSTYLE FILMS – Kraków – 2011

Ekspresyjny reportaż w psychodelicznym zgiełku popisów Siedmiu Wspaniałych – mistrzów podwórkowego roll-skatingu odkrywający ich prawdziwy status na Wyspach Brytyjskich: los młodego polskiego emigranta.

 

34. BELFAST. POLE KARNE 13′

scen.,zdj., dźw., mont. i reż.: Paulina WITEK, Mira SUCHOWIEJKO; prod.: Agencja Produkcji Audycji Informacyjnych TVP dla TVP INFO – 2012

Próba reportażowego rozpoznania sytuacji polskich przybyszy w kontekście narodowo-religijnych konfliktów w Irlandii Północnej przez pryzmat spojrzenia dwóch Polaków, służących w belfaskiej policji.

 

35. POWRÓT TATY 5′

scen.,zdj.,dźw., mont., reż. i prod.: Barbara MEDAJSKA – Warszawa – 2012

Pełen dramatycznego napięcia zapis filmowy reakcji i przeżyć ojca, przygotowującego się do spotkania z córką, którą porzucił w wieku niemowlęcym wyjeżdżając z kraju.

 

36. MILIARD SZCZĘŚLIWYCH LUDZI 65′

scen. i reż.: Maciej BOCHNIAK; zdj.: Grzegorz HARTFIEL; dźw.: Damian KOSTRZEWA; mont.: Tomasz BOCHNIAK; prod.: Impressions 2 Films – Warszawa dla HBO – 2011

Pełnometrażowy film dokumentalny, śledzący proces przebijania się na rynek chiński zespołu Bayer Full – legendy polskiego disco-polo.

 

 

IX POKAZ KONKURSOWY

INTELIGENCKIE PASJE

godz. 17:30 -19:30

Dyskusję z autorami filmów po projekcji (19:35 – 20 :00) prowadzi Marian CURZYDŁO – członek Komisji Selekcyjnej NURTU.

 

37. KOLEGA – INTELIGENT 46′

scen. i reż.: Katarzyna SUCHCICKA; zdj.: Adam FRĘŚKO, Marek TOKARSKI; dźw.: Jerzy GOŁĘBIEWSKI, Grzegorz MARTECKI; mont.:Michał SELIGA; prod.: Agencja Produkcji Telewizyjnej dla TVP KULTURA – 2011

Czerpiący pełnymi garściami z kalejdoskopu form telewizyjnych, kinowej narracji i kabaretowych numerów filmowy szkic do portretu unikatowego artysty, który swoją twórczość satyryczną postrzegał i postrzega w kategoriach służby społecznej.

 

38. „COŚ, CO KOCHAŁ NAJWIĘCEJ” 22′

scen.i reż. : Eugeniusz SZPAKOWSKI; zdj.: Aleksander PLAGA, Szymon SINOFF, Sebastian ARNDT; dźw.: Aleksander PLATA, Szymon SINOFF, Andrzej BRAŃSKI; mont.: Szymon SINOFF, Robert SADOWSKI; prod. OTVP Białystok – 2012

Filmowa opowieść o „cudownym” ocaleniu rodzinnego domu Czesława Niemena w Starych Wasiliszkach na Grodzieńczyźnie przywołuje nie tylko nieznane fakty z życia artysty i jego rodziny (Wydrzyńskich), ale przede wszystkim wskrzesza atmosferę tego niepowtarzalnego genius loci.

 

39. PASJA WEDŁUG TUSZYŃSKIEGO 54′

scen. i reż.: Henryk JANTOS ; zdj.: Wojciech KOZŁOWSKI; dżw.: Tadeusz BUKOWSKI; mont.: Maryla TORBUS; prod.:TVP SA dla TVP SPORT i TVP 1 – 2012

Głęboka dokumentalna refleksja nad losem idola – sławy polskiego dziennikarstwa sportowego, który po wybiciu go na zawodowy out w roku 1981, musiał na nowo odnaleźć się w życiu.

 

 

POKAZ FILMÓW:

– Dyrektora Artystycznego NURTu – Krzysztofa Miklaszewskiego:

„ULICA KROKODYLI NAD TAMIZĄ”, „OSTATNI Z SCHULZEM”, „SCHULZ W KRAKOWIE” oraz promocja jego książki „ZATRACENI W SCHULZU”.

– film Braci Quay „ULICA KROKODYLI” oraz trailer najnowszego obrazu twórców „SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ”

godz. 20.30

 

 

23 LISTOPADA

Spotkanie z młodzieżą pt. TROPAMI SCHULZOWSKICH TAJEMNIC z udziałem ANDRZEJA MARII MARCZEWSKIEGO, reżysera, aktora, dyrektora kilku teatrów, który kilka lat zgłębił na poszukiwaniach miejsc związanych z Schulzem.

Mała Scena KCK, godz. 10.00

 

Światowe odkrycie Przewodniczącej Komisji Artystycznej NURT-u Marii Malatyńskiej – film Benjamina Geisslera „Odnaleźć obrazy”.

Mała Scena KCK, godz. 12.00

 

WIELKA GALA ZAKOŃCZENIA NURTU 2012, uroczyste rozdanie nagród dla tegorocznych laureatów.

g.19, Mała Scena KCK