Protokół Komisji – Nurt 2008


PROTOKÓŁ POSIEDZENIA KOMISJI SELEKCYJNEJ

XIV OGÓLNOPOLSKIEGO NIEZALEŻNEGO PRZEGLĄDU

FORM DOKUMENTALNYCH NURT 2008
 

 

 
Komisja Selekcyjna XIV Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych NURT 2008 w składzie:
KRZYSZTOF MIKLASZEWSKI – PRZEWODNICZĄCY
MARIAN CURZYDŁO, ANDRZEJ KOZIEJA – CZŁONKOWIE
 
stwierdza co następuje: – na XIV Ogólnopolski Niezależny Przegląd Form Dokumentalnych NURT 2008 wpłynęło 128 zgłoszeń (z tego dwa filmy – mimo zgłoszenia – nie dotarły na Przegląd w regulaminowym terminie)
 
– Komisja, po obejrzeniu 126 filmów zdecydowała się odrzucić cztery filmy z przyczyn regulaminowych.
 
– Komisja, podkreślając wysoki poziom nadesłanych filmów, różnorodność tematyczną a także bardzo ciekawy język filmowych form, zdecydowało się zakwalifikować do konkursu 41 filmów, które zostaną zaprezentowane podczas dziewięciu pokazów konkursowych.
(lista filmów w załączeniu)
 
Protokół przygotowano i podpisano w trzech egzemplarzach.
 
LISTA FILMÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURSU XIV OGÓLNOPOLSKIEGO NIEZALEŻNEGO PRZEGLĄDU FORM DOKUMNTALNYCH NURT 2008
 
1.    CZESŁAW NIEMEN – REŻ. EUGENIUSZ SZPAKOWSKI
2.    WYGRYWAM NAJCENNIEJSZE – REŻ. DOROTA PETRUS, BOGDAN LĘCZNAR
3.    SIEDEM CZERWONYCH RÓŻ – REŻ. GRAŻYNA OGRODOWSKA, LESZEK FURMAN
4.    TAK MIAŁO BYĆ – RUBIK W AMERYCE – REŻ. RÓŻA FABJANOWSKA
5.    BALLADA O PRAWDZIWYM KŁAMSTWIE – REŻ. ANDRZEJ TRZOS – RASTAWIECKI
6.    HERBATA – REŻ. KRZYSZTOF I MACIEJ JANICCY
7.    MUZYCZNA PARTYZANTKA – REŻ. MIROSŁAW DEMBIŃSKI
8.    KAMIENICA – REŻ. LESZEK SURMA
9.    PODPALACZ NA WOLNOŚCI (Z CYKLU: RAPORT SPECJALNY) – REŻ. PIOTR OWCZARSKI
10.    Z URZĘDU – REŻ. ŁUKASZ DĘBSKI
 
11.    UPORCZYWE PRAGNIENIE ŻYCIA – REŻ. BRYGIDA FROSZTĘGA- KMIECIK 12.    MATKA – REŻ. WIESŁAW PALUCH
13.    POKONAĆ STRACH (Z CYKLU: SZPITAL ODZYSKANEJ NADZIEI) – REŻ. MAŁGORZATA IMIELSKA
14.    MIĘDZY ŻYCIEM A ŻYCIEM – REŻ. PIOTR BATYCKI I RAFAŁ POGODA
15.    STACJA OSOWA – REŻ. PAWEŁ ZBIERSKI
16.    MAGAZYN ZADOWOLONYCH KLIENTÓW – REŻ. JOANNA JAWORSKA, KATARZYNA KOŚCIELAK
17.    7109 KM – REŻ. MARCIN FILIPOWICZ
18.    UTOPIA U PANI LIDKI – REŻ. ARKADIUSZ BIEDRZYCKI
19.    WYSPY SZCZĘŚLIWE – REŻ. AGNIESZKA KOBYLIŃSKA, EWA MAŁKOWSKA
20.    BALLADA O ZABIJANIU DRZEWA – REŻ. DUŚKA MARKOWSKA – RESICH
21.    OSTATNI TAKI WOZAK – REŻ. ZDZISŁAWA GÓRSKA – NIEĆ
22.    WYPALONY – REŻ. ANNA WIĘCKOWSKA
23.    SZEŚĆ OKTAW – REŻ. KINGA DĘBSKA
24.    ZIĘTEK – REŻ. BARTOSZ BLASCHKE
25.    W HAREMIE U BOGDANA Z – REŻ. MIŁOSZ KOZIOŁ
26.    LALECZKA – REŻ. NATALIA KOSTENKO
27.    KADR Z ŻYCIA POPIEŁUSZKI – REŻ. ARTUR ŚWITOŃ
28.    NIM POWSTANIE MIM – REŻ. ANNA KASPERKIEWICZ
29.    CENTYMETR NAD ZIEMIĄ – REŻ. NORBERT PULIŃSKI
30.    LATAWCE – REŻ. BEATA DZIANOWICZ
31.    CO MI POWIESZ NA POŻEGNANIE – REŻ. MIŁKA SKALSKA
32.    POLSKA BIELANKA – REŻ. ANNA KASZEWSKA
33.    LEKCJA ANGIELSKIEGO – REŻ. MAREK MALDIS
34.    JEZUS NA URSYNOWIE – AGNIESZKA GOMUŁKA
35.    PAMIĘĆ I WIARA (Z CYKLU: ETNICZNE KLIMATY) – REŻ. WALDEMAR JANDA
36.    ŻÓŁTA BLUZKA ZE SPADOCHRONU – REŻ. MACIEJ PIWOWARCZUK
37.    JEDENASTE PRZYKAZANIE – REŻ. BARBARA BALIŃSKA, KRZYSZTOF KALUKIN
38.    DZIĘKI NIEMU ŻYJEMY – REŻ. A. MAREK DRĄŻEWSKI
39.    DEFILADA ZWYCIĘZCÓW – REŻ. ROBERT KACZMAREK I GRZEGORZ BRAUN
40.    596 DNI – REŻ. BOŻENA KLIMUS I JAN ZUB
41.    HONOR GENERAŁA – REŻ. JOANNA PIECIUKIEWICZ