3 sposoby na poprawę nastroju

humor

humorJak poprawić sobie nastrój? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób i na pewno każdy z nas ma swoje sprawdzone sposoby. Istnieją jednak uniwersalne dla każdego. Co więc robić, aby szary i wydawać by się mogło już stracony dzień na powrót ustawić na pozytywnych torach? Sprawdźmy.

Sposoby na poprawę nastroju – długi spacer

Aktywność na świeżym powietrzu sprzyja nie tylko relaksowi, ale także solidnemu zastrzykowi endorfin dla naszego organizmu. Okazuje się, że wprawiając ciało w ruch ładujemy przysłowiowe baterie i to całkiem szybko. Prędkość można porównać do zjedzenia ulubionej czekolady na myśl o której zawsze pojawia się na naszej twarzy uśmiech. Świeże powietrze w pakiecie z aktywnością fizyczną to dotlenienie organizmu, redukcja stresu, jak również znaczna poprawa pracy serca. To już tylko jeden krok do tego, aby nawet po najgorszym dniu zobaczyć światełko w tunelu do wyjścia z podłego nastroju.

Sposoby na poprawę nastroju – spotkanie z przyjacielem

Nic tak nie poprawia humoru jak spotkanie z osobą na której nam zależy. Pod pojęciem przyjaciel kryje się nie tylko klasyka gatunku, ale także rodzic, osoba z rodziny czy też partner lub pupil. Sęk w tym, aby zobaczyć kogoś, kto zawsze wywołuje uśmiech na naszej twarzy, przy kim czujemy się bezpiecznie.

Takie działanie pomoże ukoić smutki i często spojrzeć na sytuację z perspektywy kogoś innego. Na pewno przyda się szczera rozmowa, a być może i poproszenie o radę. O ile najlepiej jest radzić sobie z troskami samemu, o tyle czasem też dobrze jest po prostu zrzucić z siebie bagaż negatywnych emocji, wyżalić się i nabrać tym samym przysłowiowego wiatru w żagle.

Sposoby na poprawę nastroju – ulubione smakołyki

Ulubione jedzenie to kolejny sposób na to, aby postarać się skutecznie poprawić nastrój. Może to być słodycz, nawet, kiedy jesteśmy na diecie. Mały grzeszek nie zaszkodzi, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi walka o lepszy dzień. Może to być także słona przekąska, która kojarzy nam się z atmosferą relaksu. A może spróbujmy stworzyć jakąś nową potrawę. Takie działanie pozwoli wyrwać myśli z czeluści negatywnych emocji i dać się ponieść kulinarnej wyobraźni. Jeśli jeszcze do tego dodamy w perspektywie obejrzenie ulubionego filmu, to zły nastrój może wydać się już tak bardzo odległy, że zapomnimy nawet o tym, dlaczego w ogóle się danego dnia pojawił. W końcu jak to mówią – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i wiele w tym prawdy. Perspektywa ma znaczenie.