5 powodów, dla których warto wybrać odkurzacz bezworkowy

odkurzacz bezworkowy

odkurzacz bezworkowyWybierając odkurzacz głowimy się zazwyczaj, który i dlaczego będzie najlepszy dla naszych potrzeb. Zazwyczaj chcemy, aby był wydajny, tani w eksploatacji, aby zadbał o nasze zdrowie i higienę w naszym domu. Dziś przyjrzymy się bliżej odkurzaczom bezworkowym, które jak sama nazwa wskazuje nie wymagają dodatkowych worków na kurz, a wszystkie nieczystości zbierane są w praktycznym, przezroczystym pojemniku. Jednym z takich odkurzaczy jest Hoover H-POWER 700 HP720PET 011, który posłuży nam jako przykład.

1. Stała moc ssania i wysoka wydajność

Odkurzacze bezworkowe wykorzystują technologię cyklonową, która zapewnia stałą moc ssania. Oznacza to, że nawet gdy nasz pojemnik na kurz się zapełni, siła ssania się nie zmieni. Jest to niewątpliwa zaleta w porównaniu do klasycznych odkurzaczy workowych, w przypadku których moc ssania wyraźnie się zmniejsza w momencie, gdy worek na kurz się zapełnia.

Odkurzacze bezworkowe mogą się też pochwalić wysoką wydajnością pracy. Wspomniany odkurzacz Hoover H-POWER 700 HP720PET 011 posiada najnowocześniejszy silnik o mocy 850 W, który zapewnia doskonałą efektywność odkurzania, i którego natężenie hałasu nie przekracza 68 dB. System wydajności 4 Top Eco gwarantuje ekstremalne osiągi ssania na wszystkich powierzchniach, zarówno twardych, jak i na dywanach i wykładzinach, oszczędzając przy tym do 50% energii.

2. Tania eksploatacja

Jedną z największych zalet odkurzaczy bezworkowych jest jego tania eksploatacja. Wszystko dzięki pojemnikowi na kurz, dzięki któremu nie potrzebujemy kupować dodatkowych worków na nieczystości, jak to jest w przypadku klasycznych odkurzaczy workowych. Odkurzacze bezworkowe wymagają jedynie regularnego opróżniania i mycia pojemnika. Nie musimy także kupować nowych filtrów. Zastosowany w odkurzaczu filtr możemy po prostu umyć, wysuszyć i ponownie zamontować w naszym odkurzaczu.

3. Powietrze wolne od alergenów

Wiosna i lato to czas, kiedy ilość alergenów w powietrzu znacząco się zwiększa. Stanowi to spory problem dla alergików i astmatyków. Doskonałym rozwiązaniem tego uciążliwego problemu jest regularne odkurzanie naszego domu. Ważne przy tym, aby wybrać sprzęt, który ma specjalne filtry eliminujące alergeny. Tak jak odkurzacz bezworkowy Hoover H-POWER 700 HP720PET 011, który jest wyposażony w podwójny filtr H13 HEPA, idealny do wychwytywania nawet najmniejszych cząstek. Wystarczy regularnie odkurzać nasze mieszkanie, a pozbędziemy się niemal 100% alergenów.

4. Higiena w domu

Odkurzacze bezworkowe mają także skuteczne rozwiązania poprawiające higienę w naszym domu, co jest szczególnie ważne dla naszych dzieci, które często bawią się na podłodze. W przypadku odkurzacza Hoover H-POWER 700 za maksymalizowanie higieny i komfortu użytkowania odpowiada filtr antybakteryjny i zapachowy, który zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo konstrukcja pojemnika na nieczystości ogranicza do minimum nasz kontakt z nieczystościami i kurzem, nawet w momencie jego opróżniania, zapewniając nam maksymalną higienę.

Posiadaczom czworonogów natomiast na pewno spodoba się, będąca na wyposażeniu odkurzacza Hoover, mini turbo-szczotka z podwójnym otworem zasysającym, która pozwala na skuteczne usuwanie z foteli i kanap sierści zwierząt, czyniąc naszą przestrzeń życiową nie tylko czystą ale i higieniczną.

5. Praktyczne rozwiązania

Odkurzacz bezworkowy ma kilka praktycznych i przydatnych rozwiązań. Jednym z nich jest wspomniany wyżej przezroczysty pojemnik na kurz. Dzięki takiemu rozwiązaniu na bieżąco widzimy poziom zgromadzonych zanieczyszczeń i wiemy kiedy pojemnik należy opróżnić. A gdy odkurzając, przez przypadek, zdarzy nam się wciągnięcie ulubionej zabawki dziecka, czy zagubionego wcześniej kolczyka, bez problemu stwierdzimy jego obecność w pojemniku i łatwo odzyskamy naszą zgubę.

Odkurzacz bezworkowy Hoover H-POWER 700 HP720PET 011 ma też w zestawie bogaty zestaw przydatnych akcesoriów. Oprócz wspomnianej wcześniej mini turbo-szczotki do czyszczenia sierści, mamy także miękką szczotkę do sprzątania parkietów, szczotkę do kurzu, uniwersalną szczotkę sprzątającą i szczelinówkę. Pozwolą one skutecznie poradzić sobie z każdym brudem w naszym domu. Dodatkowo sprawne manewrowanie i dużą swobodę w odkurzaniu zapewni nam wygodny, ergonomiczny uchwyt, obrotowy wąż 360° oraz kabel zasilający o długości 9 m.