Alkomat na wesele- hit czy kit?

przyjęcie weselne

 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ilość wypadków jest zatrważająca. Co roku w Polsce ginie prawie 3 tysiące osób, a wiele tych śmierci można by uniknąć. Niestety przyczyną wielu wypadków jest nie tylko nadmierna prędkość, ale przede wszystkim alkohol. Warto wiedzieć, że nawet mała ilość alkoholu wpływa negatywnie na koncentracje i znacząco opóźnia reakcję. Dlatego każdy powinien być odpowiedzialny i gdy wypije nawet jedno piwo nie wsiadać „za kółko” jeżeli nie przejdzie testu trzeźwości. A gdy nie macie alkomatu to lepiej od razu zamówić taksówkę bądź taksówki niż ryzykować. Trzeba również pamiętać, że to iż wydaje się wam, że jesteście trzeźwi niekoniecznie ma wiele wspólnego z prawdą. Ale w dzisiejszym wpisie zastanowimy się także czy warto kupić alkomat i sprawdzać stan trzeźwości gości weselnych, gdy wracają już z imprezy?

Alkomat na wesele- oczywiście, że tak!

Pytanie wydaje się dosyć specyficzne, ale odpowiedź na nie jest banalnie prosta. Oczywiście, że warto, a nawet trzeba sprawdzać stan trzeźwości gości weselnych, gdy chcą prowadzić samochód. Jednak nikogo nie można zmusić do takiego badania, a to oznacza, że nadal goście muszą wykazać się dobrą wolą. Zatem zamiast biegać za gośćmi i nakłaniać ich do „dmuchania” lepiej zaplanować to inaczej. Otóż przy wyjściu z sali bądź też w szatni w koszyku warto umieścić alkomat i dołączyć kartkę „sprawdź swoją trzeźwość”. Dzięki temu każdy z gości będzie bez problemu mógł sprawdzić stan trzeźwości, a przy tym nie będzie czuł się do tego zmuszany.

Wybór alkomatu ma znaczenie

Poza faktem, że warto na przyjęciu weselnym umieścić na w widocznym miejscu alkomat należy jeszcze wybrać odpowiedni model. Najtańszy jest półprzewodnikowy. Można go zakupić na https://alkopatrol.pl. Jednak jego wadą jest to, że nie można wykonać nim wieku pomiarów i niestety może jeszcze fałszować wyniki. Dodatkowo reaguje z jedzeniem czy piciem. Zdecydowanie lepsze, ale i droższe są modele elektrochemiczne. W tym przypadku trzeba wiedzieć, że jedzenie i picie nie wpływa na wiarygodność pomiarów. Można wykonać ich sporo i to nawet pod rząd. W tym przypadku prawdopodobieństwo błędu wynosi zaledwie +/- 5% przy 0,4 mg/l.

Nawet, gdy bateria jest na rozładowaniu alkomat nie fałszuje wyniku. Lepiej więc zapłacić więcej i wykazać się odpowiedzialnością za siebie i swoich gości.