Auto złom – co warto wiedzieć?

zlomowanie auta

zlomowanie auta

Często jest tak, że auto nie nadaje się już do niczego. W dużej mierze wynika to ze starości pojazdu, ale też ze względu na przebyte wypadki. Nikt nie chce kupić starego i rozwalonego auta, a nam najzwyczajniej w świecie się to po prostu nie opłaca. Czasem lepszym wyjściem jest jego zezłomowanie. Warto dowiedzieć się wszystkiego na ten temat, jeśli zamierzamy to wykorzystać.

Czym jest auto złom i jakie auta się do niego oddaje?

Zdarza się, że nasze auto jest tak stare, że mamy wrażenie, jakby miało się zaraz rozpaść. Taki pojazd nie nadaje się już do niczego. Nie warto go naprawiać, a i sprzedawać się nie opłaca, bo nie znajdziemy kupca na coś takiego. Są też auta, szczególnie po różnych wypadkach, których po prostu nie opłaca się już naprawiać. Wówczas warto udać się na auto złom w Katowicach i aby pozbyć się problemu, po prostu je zezłomować.

Miejsca, do których możemy oddać nasz stary, niechciany pojazd mają różne nazwy. Między innymi jest to auto złom, szrot czy auto kasacja. To miejsce, gdzie gromadzi i skupuje się takie rzeczy. Co ważne, tylko tam otrzymamy stosowne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie.

Co warto wiedzieć na temat auto złomu?

Zezłomowanie auta wydaje się prostą sprawą, jednak ci, którzy to robili, wiedzą, że rzeczywistość wygląda się jednak trochę inaczej. Na początku musimy zwieźć w miejsce, jakim jest skup złomu w Katowicach i przedstawić dokument, potwierdzający, że to my jesteśmy jego właścicielami. Wyspecjalizowani pracownicy odbiorą od nas pojazd, a następnie wydadzą dokument zezłomowania auta, unieważnią dowód rejestracyjny i tablice rejestracyjne.

Czasami w cenie takiej usługi wliczony jest już transport. Ma to znaczenie w przypadku auta, któremu skończył się przegląd i nie można się nim poruszać po drogach. Wówczas mamy miesiąc na wyrejestrowanie auta w urzędzie. Musimy dopilnować tej czynności, jak i terminu, ponieważ w przeciwnym razie zostaniemy objęci grzywną. Aby wyrejestrować auto, musimy przedstawić dokument zezłomowania pojazdu.