Chemia HVAC

Chemia HVAC to specjalistyczny produkt przeznaczony do czyszczenia systemów ogrzewania, klimatyzacji oraz wentylacji. Dzięki nim możliwe staje się samodzielne oczyszczenie oraz odgrzybianie jednostek. W dodatku świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie urządzenia muszą zmagać się z niełatwym do usunięcia tłuszczem. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Dlaczego warto czyścić klimatyzację?

Czysta klimatyzacja to gwarancja czystego i pozbawionego groźnych alergenów powietrza. Brudna w środku klimatyzacja jest bowiem idealnym miejscem do rozwoju grzybów i bakterii. Wszystko za sprawą kurzu, który osadza się wewnątrz wentylatora. Nieregularne czyszczenie klimatyzatora lub całkowity jego brak doprowadzi do tego, że w pomieszczeniach pogorszy się jakość powietrza. Ponadto gromadzące się w środku zanieczyszczenia mogą również pogorszyć wydajność. To z kolei sprawi, że wzrosną koszty eksploatacji klimatyzacji czy wentylacji. Urządzenie będzie bowiem pobierało więcej prądu. Do tego dochodzi również brzydki zapach, który będzie się wydzielał ze środka. Dlatego też warto zadbać o regularne czyszczenie urządzeń HVAC specjalnie przeznaczonymi do tego środkami.

Chemia HVAC – co to?

Niezwykle przydatnym produktem do czyszczenia klimatyzatorów i systemów wentylacyjnych jest chemia HVAC. Te profesjonalne preparaty wyróżniają się tym, że są:

  • Łatwe w użytku;
  • Wysoce skuteczne w usuwaniu zaciągniętych plam i uporczywych zabrudzeń;
  • Skuteczne w usuwaniu bakterii, pleśni i grzybów;
  • Bezpieczne dla zdrowia.

Nic więc dziwnego, że preparaty takie jak HVAC External Strong coraz chętniej wykorzystuje się zarówno w budynkach jednorodzinnych, obiektach przemysłowych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto stosować chemię HVAC?

Chemia HVAC to wysokiej klasy środki czyszczące przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji systemów klimatyzacji i wentylacji. Dostępne w atrakcyjnych cenach, są jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji. Ich regularne stosowanie wydłuża  żywotność urządzeń, a w dodatku gwarantuje niesamowite efekty. Potwierdzają To także opinie użytkowników, które potwierdzają wysoką jakość i skuteczność chemii HVAC.

 

Jakie preparaty do odgrzybiania klimatyzacji domowej są najlepsze?

Na rynku można znaleźć różne środki do czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji. Różnią się one od siebie nie tylko ceną, ale i  właściwościami. Dostępne produkty mają m.in. różnorodną konsystencję. Wśród nich znalazły się produkty takie jak płyny, aerozole i koncentraty.

Jednym z takich produktów jest środek HVAC External Strong, który można stosować do jednostek zewnętrznych (tzw. skraplaczy) oraz innych elementów instalacji, które wykonano z aluminium, miedzi lub mosiądzu. Dzięki specjalnej formule skutecznie usuwa on nawet trudne zabrudzenia. Jednocześnie jednak nie stwarza on zagrożenia dla zdrowia.

Sekret tego preparatu tkwi w pianie, która W porównaniu do zwykłych produktów pozostaje dłużej w przestrzeni międzylamelkowej. Tym samym zwiększa to kontakt substancji z czyszczoną powierzchnią. Spłukanie preparatu może natomiast odbyć się przy pomocy urządzeń nisko- i wysokociśnieniowych. Mocnym atutem produktu jest też ponadprzeciętną wydajność środka HVAC External Strong. Z powodzeniem wystarczy im bowiem na przygotowanie nawet 35 litrów płynu do czyszczenia! Podobnie jak i inna chemia HVAC, w tym produkty takie jak: HVAC Universal i HVAC Internal Evapo.