Co charakteryzuje unikatowe bonga?

unikatowe bonga

unikatowe bonga

Każdy miłośnik palenia fajki wodnej doskonale wie, czym jest bongo. Jest to narzędzie filtrujące, które umożliwia palenie suszu, koncentratów, a także różnego rodzaju wosków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu sprzętów. Różnią się one między sobą wielkością, sposobem wykonania, a także materiałem, z którego są wytworzone. Kolekcjonerzy jednak doceniają zwłaszcza różnorodną stylistykę tego typu urządzeń. Dlatego bardzo często stawiają na te unikalne. Co charakteryzuje unikatowe bonga? Podpowiadamy.

Unikatowe bonga — jak są zbudowane?

Unikatowe bonga mogą być zbudowane dokładnie w taki sam sposób jak tradycyjne modele. Oznacza to, że składają się z czterech części. Pierwsza z nich to ustnik, którym palacz wciąga dym. Kolejna to komora, gdzie gromadzony dym jest ochładzany. Jest ona połączona z ustnikiem. Dzbanek z wodą z kolei pozwala na filtrowanie dymu, zaś w cybuchu umieszcza się susz. Dodatkowo urządzenie to może być wyposażone w sprzęgło, czyli małą dziurkę znajdującą się poniżej ustnika. Obecnie dostępne są również bonga lodowe, a więc takie, w których umieszczane są kostki lodu.

Unikatowe bongo — czym się wyróżnia?

Unikatowe bongo to takie, które zostało wyprodukowane w niewielkim nakładzie. Nie jest więc wyrobem seryjnym. Charakteryzuje się niepowtarzalną budową, stylistyką, a także wzornictwem. Obecnie na rynku funkcjonuje marka Unikatowe Bongo, która zajmuje się wytwarzaniem unikalnych fajek wodnych. Jej produkty powstają w niewielkiej hucie szkła, a utalentowani projektanci i rzemieślnicy czuwają nad każdym etapem wytwarzania bonga.

Dzięki ich dużej wiedzy i doświadczeniu w pracy ze szkłem, z którego wytwarzane są fajki wodne, możliwe jest uzyskanie najbardziej wymyślnych modeli, mogących stanowić przedmiot kolekcjonerski. Dodatkowo unikatowe bonga mogą być produkowane również na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów. Dzięki temu ich stylistyka, kolorystyka, a także kształt są dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika, a taki model jest niepowtarzalny.