Co warto wiedzieć o środkach smarujących Silkolene?

olej silnikowy

Znane i dostępne w kilkudziesięciu krajach świata oleje, smary i płyny techniczne linii Fuchs Silkolene to najwyższej klasy, nowoczesne środki do motocykli, przede wszystkim do pojazdów narażonych na szczególne obciążenia, w tym do motocykli sportowych. Produkty marki są testowane na sprzęcie wyczynowym, na torach wyścigowych. Spełniają najwyższe kryteria w zakresie ochrony silników dwusuwowych i czterosuwowych, skrzyni biegów, układów hamulcowych i łańcuchów.

Oleje silnikowe Silkolene

Najważniejszą częścią oferty marki Fuchs Silkolene są profesjonalne oleje silnikowe do motocykli. To produkty przystosowane do pracy przy dużych obciążeniach, zapewniające skuteczną ochronę części metalowych silników, chroniące przed odkładaniem się zanieczyszczeń i gwarantują wydajną pracę w każdych warunkach. Dzięki odpowiedniej modyfikacji oleje Silkolene chronią nie tylko silniki, ale i skrzynie biegów motocykli o różnych typach konstrukcji. Wśród produktów marki znaleźć można oleje silnikowe do motocykli dwusuwowych i czterosuwowych, chłodzonych powietrzem lub cieczą. To zarówno oleje w pełni syntetyczne, jak i tradycyjne oleje mineralne rafinowane, nadające się do obsługi starszych modeli motocykli czterosuwowych, widlastych i dwucylindrowych, amerykańskich i japońskich.

Oleje przekładniowe, smary i środki czyszczące

W bogatym katalogu produktów dla motocykli marki Fuchs Silkolene obok różnych rodzajów olejów silnikowych znaleźć można również profesjonalne oleje do przekładni, do skrzyni biegów. To produkty o odpowiednio zmodyfikowanym składzie, które pomagają ograniczyć tarcie i chronią elementy skrzyni biegów przed przedwczesnym zużyciem lub uszkodzeniem. Globalna marka sprzedaje również wiele rodzajów smarów i profesjonalnych środków dedykowanych czyszczeniu i konserwacji poszczególnych elementów technicznych w motocyklach różnych marek. Przykładem takich produktów są preparaty przeznaczone do czyszczenia filtrów i gaźnika oraz wydajne smary do konserwacji łańcuchów motocyklowych, przystosowane do stosowania również w motocyklach wyścigowych, w których łańcuchy narażone są na szczególnie duże obciążenia.

Środki smarne do motocykli marki Fuchs Silkolene to nowoczesne produkty mineralne, półsyntetyczne i w pełni syntetyczne o zróżnicowanym składzie i przeznaczeniu, stworzone z myślą o potrzebach użytkowników klasycznych motocykli oraz pojazdów wyczynowych, również sportowych. To oleje silnikowe i przekładniowe, smary uniwersalne i do łańcuchów, środki do mycia filtrów i gaźnika, a także płyny chłodnicze i hamulcowe nowej generacji.