Depilacja laserowa – jaka jest jej skuteczność?

depilacja laserowa

depilacja laserowa

Czy warto wykonać zabieg depilacji laserowej? Tak. To jeden z najprostszych sposobów na pozbycie się owłosienia ze strefy bikini. Jego skuteczność jest wysoka, a cały proces nie jest bolesny.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Usługę depilacji laserowej wykonuje zazwyczaj licencjonowany kosmetolog, estetyk lub dermatolog. Na czym polega?

Depilacja laserowa (w Warszawskich placówkach często błędnie nazywana epilacją) to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła do usuwania niechcianego owłosienia. Światło z lasera jest pochłaniane przez pigment znajdujący się we włosach, co niszczy mieszek włosowy. Dzięki temu nie są w stanie odrosnąć ponownie.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Dla większości osób tak. Badania kliniczne określiły skuteczność tej metody na 90%. Dzięki niej jest się w stanie wyeliminować nadmierne owłosienie do zera, a w przypadkach trudniejszych – istotnie zredukować jego ilość. Należy pamiętać jednak, że wyniki różnią się od osoby do osoby. Niektórzy mogą potrzebować wielu zabiegów, aby zobaczyć rezultaty, którymi inni cieszą się po jednej lub dwóch wizytach. Laserowe usuwanie włosów trzeba powtarzać raz na jakiś czas, zazwyczaj raz w roku.

Laserowe usuwanie owłosienia – po co?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą zdecydować się na usunięcie włosów na ciele. Dla niektórych jest to wymagane ze względu na praktykę kulturową lub religijną. Dla innych może to być osobista preferencja. Najczęstszy powód jest oczywisty – usunięcie nadmiernego owłosienia pomaga czuć się bardziej komfortowo lub pewniej w swoim wyglądzie.

Usuwanie zbędnego owłosienia woskiem jest zdecydowanie bardziej bolesne niż depilacja laserem diodowym. W Poznaniu większość salonów kosmetycznych decyduje się na właśnie takie rozwiązanie, mając na względzie komfort swoich klientów. W innych miastach Polski popularniejszym rozwiązaniem bywa epilacja oraz stosowanie kremów i żeli depilacyjnych.

Rozwiązanie problemu nadmiernego owłosienia warto oddać w ręce profesjonalistów!