Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego?

zakup mieszkania

zakup mieszkania

Decyzja o zakupie własnego mieszkania to jedna z najważniejszych spraw, z jakimi zmierzy się wiele osób w dorosłym życiu. Potencjalni domownicy mają do wyboru mieszkania z rynku pierwotnego (stan deweloperski) i wtórnego. Dlaczego pierwsze rozwiązanie często przeważa nad drugim? W czym mieszkanie z rynku pierwotnego jest lepsze? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Najważniejsze zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego daje gwarancję, że jesteśmy jego pierwszymi właścicielami. To ważny aspekt dla wielu osób. Ponadto mieszkania z rynku pierwotnego objęte są okresem gwarancyjnym (dotyczy on m.in. wykończenia lokum, instalacji) – w przeciwieństwie do nieruchomości z rynku wtórnego.

Wyłapanie jakichkolwiek wad technicznych jest łatwiejsze w mieszkaniach z rynku pierwotnego. Oglądając nową nieruchomość, potencjalni domownicy są w stanie zobaczyć nachylenie ścian, umiejscowienie okien i ścian nośnych, schemat instalacji (to szczególnie ważne). Inaczej jest w mieszkaniach z rynku wtórnego, gdzie usterki nie są najczęściej widoczne na pierwszy rzut oka. Wady techniczne takiego lokum widzi się najczęściej po latach, kiedy – przykładowo – całą instalację należy wymienić (to droga sprawa).

Mieszkanie z rynku pierwotnego to także duża oszczędność. Jest ono nowe, dlatego generalne remonty nie będą potrzebne. Jedyne, na co trzeba przeznaczyć pieniądze, to wykończenie i udekorowanie nieruchomości.

W Trójmieście działa deweloper Targo, z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży doradztwa mieszkaniowego.

Dlaczego jeszcze warto zamieszkać w mieszkaniu z rynku pierwotnego?

Mieszkanie z rynku pierwotnego cieszy się zazwyczaj lepszą akustyką. Jest bardziej energooszczędne aniżeli stare lokale w przedwojennych kamienicach. Utrzymanie takiego mieszkania generuje mniejsze koszty. Domownicy mogą cieszyć się wieloma możliwościami aranżacyjnymi. Mieszkania z rynku wtórnego często są już urządzone (dominuje styl PRL). Stare układy pomieszczeń nie pozwalają na rozbudowane plany aranżacyjne i wykończeniowe.

Pamiętajmy również, że mieszkania z rynku pierwotnego to nowe budownictwo o wysokim standardzie budynków. Często dodatkowo można zakupić garaż podziemny. Osiedla są bezpieczne – zamknięte i monitorowane.