Duży hangar. Jak ekologicznie i tanio go ogrzać?

magazyn

Hangary przemysłowe czy magazynowe są niezwykle ważne i pozwalają na komfortową pracę oraz przechowywanie różnego rodzaju rzeczy, często po prostu ponadgabarytowych. Ważną kwestią pozostaje oczywiście skuteczna aranżacja takiej przestrzeni, jak również zmniejszenie codziennych kosztów jego funkcjonowania. Rozwiązaniem jest wykorzystanie na przykład promienników podczerwieni. To najlepsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie.

Nowoczesne hangary coraz częściej wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa, które działają w najróżniejszych branżach. Tego typu pomieszczenia mają szerokie spektrum zastosowania – dzięki temu można je spotkać coraz częściej. Choć głównie myślimy, że wykorzystywane są w przemyśle ciężkim, np. stoczniowym, z hangarów korzystają także wojskowi, mechanicy, przedsiębiorstwa budowlane.

Tak szerokie zastosowanie oczywiście sprawia, że są również duże koszty związane z ogrzewaniem. Tu sprawdzą się promienniki podczerwone. Taką ofertę otrzymamy w firmie https://www.teoterm.com.pl/

Co to jest ogrzewanie promiennikowe?

Promienniki podczerwieni to produkty, które zdecydowanie wpływają na komfort użytkowania każdego pomieszczenia, w tym hangaru. To urządzenia, które podłączone do typowego gniazdka elektrycznego zamienia energię elektryczną na energię cieplną. Taki rodzaj przemiany sprawia, że bez żadnego problemu ogrzejemy nawet najbardziej nietypowe oraz słabo ogrzewane pomieszczenia. Promienniki podczerwieni są dostępne w różnych wariantach, mają różną moc. To się przekłada na to, że można dopasować promiennik do rodzaju pomieszczenia.

Zobacz także: http://biznes365.pl/tanie-ogrzewanie-decentralne-sklepu-to-mozliwe/

Skuteczność

Ogrzewanie podczerwienią jest zdecydowanie jednym z najbardziej skutecznych, głównie ze względu na to, że ciepło pochodzące z tego właśnie źródła równomiernie rozchodzi się we wszystkich kierunkach, sprawiając, że bez żadnego problemu będziemy mogli cieszyć się maksymalnym komfortem grzewczym. Równomierne ogrzewanie, możliwość utrzymania stałej temperatury na wszystkich poziomach na pewno przełoży się na niższe rachunki, a tym samym po prostu zmniejszenie kosztów ogrzewania, pozostawienie większej ilości gotówki w firmowej kasie.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, że dzięki promiennikom podczerwieni będziemy również bardziej ekologiczni, gdyż nie będziemy musieli po prostu opalać pomieszczeń przy wykorzystaniu paliwa tradycyjnego. Nie będziemy się również przyczyniać do powstawania zanieczyszczeń środowiska.