Elewacje odporne na deszcz i brud

elewacja

elewacjaElewacja stanowi ważny element ochronny i dekoracyjny domu, mający wpływ na wrażenia estetyczne, ale też wartość nieruchomości. Jak każda część budynku wystawiona na działanie czynników atmosferycznych wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Przy takich pracach, wymagających zaangażowania i nakładu finansowego, warto stawiać na rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie trwałego i pięknego efektu na wiele lat.

Skuteczną ochronę fasady przed wodą i wilgocią zapewni wykorzystanie profesjonalnej farby elewacyjnej Tikkurila Finngard Silicone Protect. Tworzy ona szczególnie trwałą powłokę hydrofobową o niskiej wodochłonności, zabezpieczając elewację przez wnikaniem wody. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom jest jednocześnie wysoce paroprzepuszczalna, co umożliwia odprowadzenie wilgoci ze ściany. Skutecznie chroni też powierzchnie przed osadzaniem się grzybów, pleśni i glonów.

W efekcie farba ta jest szczególnie polecana do renowacji tynków silikonowych oraz ścian silnie narażonych na działanie deszczu

Z kolei w miejscach podatnych na zabrudzenia warto postawić na farbę Tikkurila Finngard Silicone Clean, która dzięki funkcji samooczyszczania odpycha brud z powietrza i wody, nie pozwalając mu osiąść na elewacji. W rezultacie, nawet w centrach miast można cieszyć się czystą i estetyczną fasadą przez wiele lat. Tikkurila Finngard Silicone Clean tworzy jednocześnie powłokę niezwykle odporną na wilgoć, porost glonów, pleśni oraz grzybów i jest również paroprzepuszczalna.

Obie farby elewacyjne z linii Tikkurila Finngard można barwić w szerokiej palecie kolorystycznej ze wzornika Tikkurila Facade 760, co pozwala na tworzenie wyjątkowo pięknych i trwałych elewacji, dopasowanych do gustów mieszkańców. Produkty te są jednocześnie łatwe w aplikacji – dobrze kryją i łatwo się je nanosi, a krótki czas schnięcia pozwala szybko nakładać kolejne warstwy, co znacząco skraca czas remontu.