FiLac hemoroidy – o czym mowa?

czym sa hemoroidy

czym sa hemoroidy

Hemoroidy to bardzo dokuczliwy i nieprzyjemny problem. Guzki te mogą powiększać się, wypadać i sprawiać ból, więc osoby cierpiące na tę dolegliwość szukają jak najskuteczniejszej pomocy. Obecnie medycyna jest w stanie wyleczyć lub choćby zaleczyć tego typu zmianę.

Jak wygląda nowoczesne leczenie hemoroidów?

Problemy z hemoroidami są często spotykane, ale na szczęście dolegliwości można coraz skuteczniej leczyć. Warto wspomnieć chociażby o technice FiLac hemoroidy wykorzystującej metodę laserową. Efekty uzyskuje się bezboleśnie i utrzymują się one przez dłuższy czas.

Profesjonalnie przeprowadzony laserowy zabieg przetoki okołoodbytniczej umożliwia poprawę komfortu życia osób z ww. przetoką. Podobną metodę wykorzystuje się przy leczeniu hemoroidów i innych dolegliwości związanych z okolicą odbytu. Zabiegi niwelują ból i zmniejszają ryzyko powstania groźnych powikłań.

Operacja hemoroidów i nie tylko – do kogo się udać?

Odpowiednim specjalistą, do którego warto się udać w przypadku wspomnianych dolegliwości, jest proktolog w Katowicach. Niektórzy niestety zwlekają ze zgłoszeniem się do lekarza, bo problem jest dla nich krępujący. Tymczasem może wystarczyć jedna wizyta, by znacznie zmniejszyć ból i znaleźć rozwiązanie problemu.

Leczenie hemoroidów na początku polega na przyjmowaniu leków i stosowaniu ich miejscowo, ale bardzo często to nie wystarcza. Wtedy najlepszym rozwiązaniem staje się operacja, klasyczna lub z wykorzystaniem techniki FiLac. Guzki krwawnicze można też zamrażać (krioterapia).

Leczenie żylaków odbytu – profesjonalne metody

Osoby, którym dokuczają hemoroidy lub przetoka okołoodbytnicza, marzą o jak najszybszym pozbyciu się problemu. Dostępne w profesjonalnych klinikach metody takie jak laserowe leczenie przetok i hemoroidów stanowią dla nich ogromną nadzieję. Efekty przeważnie są trwałe i choć czeka się na nie pewien czas, naprawdę warto.

Podsumowując, technika FiLac wykorzystuje laserową precyzję do walki z dokuczliwymi hemoroidami. Stosuje się ją też w przypadku przetok okołoodbytniczych.