Ile kosztuje zamek do drzwi?

zamek

zamekDrzwi i okna to miejsca najbardziej narażone na włamanie, dlatego wymagają szczególne ochrony. W oknach najważniejsza jest ich szczelność, natomiast w przypadku drzwi odpowiedni zamek. Warto przy tym pamiętać, że bezpieczeństwo ludzi i mienia to coś, na czym nie warto oszczędzać, zwłaszcza, że dobre zabezpieczenie nie musi oznaczać ogromnego wydatku. Dlatego warto pamiętać, że ważniejsza od ceny powinna być jakość i funkcjonalność. Ile kosztuje zamek do drzwi i jaki warto wybrać?

Zamek do drzwi – cena

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje zamek do drzwi, gdyż ceny są bardzo zróżnicowane w zależności od stopnia skomplikowania mechanizmu i poziomu bezpieczeństwa. Najtańsze, zwykłe zamki wpuszczane można kupić już za 25 zł. Natomiast skomplikowane zamki inteligentne do drzwi antywłamaniowych mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego należy dobrze się zastanowić, na jakim zabezpieczeniu zależy nam w danym pomieszczeniu oraz ile jesteśmy w stanie wydać na zamek. Dysponując większym budżetem, warto rozważyć zakup dobrego zamka z atestami, który znacząco zmniejszy ryzyko włamania i zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Wymiana zamka w drzwiach – cena

Cena wymiany zamka w drzwiach zależy od tego, jaki rodzaj zamka wybierzemy. Im prostszy mechanizm, tym niższa cena i na odwrót. Dlatego koszty są mocno zróżnicowane i mogą wahać się od 100 do 400 zł. Przy czym 400 zł zapłacimy za skomplikowany zamek antywłamaniowy z dodatkowymi zabezpieczeniami lub nowoczesny zamek elektroniczny. W przypadku standardowych zamków wpuszczanych koszt wymiany wyniesie 100 – 150 zł. Warto jednak się zastanowić, czy chcemy oszczędzać na czymś, co ma zapewnić bezpieczeństwo nam, domownikom i wszystkim zgromadzonym rzeczom.

Wymiana zamka, czy wkładki?

Zanim jednak wezwie się ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ , warto zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy wymiany zamka, czy też wystarczy zmienić wkładkę. Ta druga usługa jest zdecydowanie mniej problematyczna i tańsza (koszt od 50 do 150 zł w zależności od rodzaju wkładki. Jednak, aby było to możliwe zamek musi być wyposażony w wymienną wkładkę bębenkową. W jakiej sytuacji wystarczy sama wymiana wkładki? Dotyczy to przede wszystkim problemów z poprawnym działaniem zamka (opór podczas otwierania drzwi, zacinanie się itp.) oraz utraty lub uszkodzenia kluczy, co wynika głównie z ich zgubienia. Wkładkę warto wymienić również po przeprowadzce i gdy podejrzewamy, że osoba trzecia może mieć dostęp do kluczy np. lokator nie oddał kluczy po wyprowadzce lub obawiamy się, że mógł je dorobić. Wymianę wkładki warto przeprowadzić również wtedy, gdy chcemy podnieść poziom zabezpieczeń w domu lub firmie.

Kiedy wezwać ślusarza?

Bardzo pomocna przy wszystkich problemach z zamkami jest obecność ślusarza. Fachowiec szybko wymieni zamek antywłamaniowy lub jeśli okaże się to możliwe i opłacalne to go naprawi. Dodatkowo zadba o odpowiednia konserwację zamków i doradzi wybór najlepszego modelu. Szczególną sytuacją, w której warto zadzwonić po firmę ślusarską jest brak możliwości otwarcia drzwi. W takim przypadku najlepsze będzie awaryjne otwieranie zamków wykonane przez specjalistę. Nie dość, że szybko otworzy zamek niezależnie od przyczyn problemu, to jeszcze zrobi to tak, aby żadne elementy nie zostały uszkodzone. Jest to możliwe dzięki odpowiednim narzędziom, doświadczeniu i bogatej wiedzy. Warto pamiętać, że awaryjne otwieranie drzwi jest usługą dostępną przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.