Implanty zębów – kto powinien zdecydować się na zabieg?

zeby implanty

zeby implanty

Wszczepienie implantów zębowych to dość inwazyjny, lecz trwały sposób na wypełnienie braków w uzębieniu. Pozwala uzyskać naturalny efekt. Kto powinien zdecydować się na implanty?

Implanty – dla kogo będą najlepsze?

O pięknym uśmiechu marzy każdy. Niestety nie wszyscy mogą się nim pochwalić. Przez wieloletnie zaniedbania w higienie jamy ustnej, choroby przyzębia, lub nieszczęśliwe wypadki wiele osób ma widoczne braki w uzębieniu. Jednym ze sposobów proponowanych przez protetyków są implanty. Pozwalają uzupełnić pojedynczą lukę po usuniętym zębie, a fakt, że korona może być dopasowana do koloru pozostałych zębów, sprawia, że efekt jest całkowicie naturalny. Z tego względu implanty zębów w Kobiórze oraz innych miejscowościach, wykonywane są coraz częściej. Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta. W pierwszej kolejności liczy się leczenie próchnicy i stanów zapalnych. Z uwagi, że zabieg jest dosyć inwazyjny, należy pozbyć się wszelkich możliwości rozwoju środowiska do powstawania baterii. Kolejnym etapem może być usunięcie przez chirurga resztek korzeni zębowych. Dopiero wtedy wykonuje się wszczepienie śruby implantu do tkanki kostnej. Na sam koniec zakładana jest obudowa protetyczna. 

Jak poprawić wygląd swojego uśmiechu?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom gabinety stomatologiczne oferują coraz więcej sposobów na poprawienie swojego uśmiechu. Wybielanie zębów w Kobiórze, jak i wszędzie indziej wykonywane jest za pomocą profesjonalnych preparatów, których działanie aktywowane jest za pomocą specjalnej lampy. Pozwala widocznie rozjaśnić odcień zębów nawet o 6 tonów. Aby efekt był jak najlepszy, po wykonaniu zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Przede wszystkim trzeba wykluczyć z diety produkty mogące wywoływać zabarwienia oraz odrzucić palenie papierosów. Zapewni to lepszy i trwalszy efekt. Aby utrzymać jaśniejszy ton na zębach, można korzystać z wybielania w domu, za pomocą specjalnie przygotowanych przez stomatologa nakładek i preparatów.