Jak dbać o nowoczesny aparat słuchowy?

aparat sluchowy

aparat sluchowyAparat słuchowy to często spory wydatek, dlatego należy o niego dbać, aby móc się nim cieszyć jak najdłużej. Regularna pielęgnacja tego niepozornego urządzenia to klucz do jego poprawnej pracy. W jaki sposób konserwować te nowoczesne, niepozorne sprzęty? Podpowiadamy.

Czyszczenie aparatów wewnątrzusznych

Czyszczenie aparatów słuchowych to bardzo ważny element ich pielęgnacji, ponieważ pot i woskowina mogą zatkać wejście mikrofonu i regulatory głośności. Standardowe, regularne czyszczenie można wykonać samodzielnie przy pomocy bardziej bądź mniej profesjonalnych środków.

Nowoczesne aparaty słuchowe należy codziennie przecierać miękką, suchą ściereczką bądź specjalnymi wilgotnymi chusteczkami, które są przeznaczone do tego celu. Należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie otwory i mikrofon, aby w te miejsca nie dostały się żadne płyny. Ten typ aparatów słuchowych wyposażony jest w specjalny system filtrów, który chroni je przed przedostawaniem się do wnętrza urządzenia woskowiny. Filtr ten należy regularnie wymieniać, a samą woskowinę usuwać za pomocą specjalnych szczoteczek, lub delikatnych miękkich szczoteczek do zębów.

Czyszczenie aparatów zausznych

Aparaty zauszne należy codziennie przecierać suchą ściereczką. W tym celu należy zdjąć kopułkę umieszczoną na głośnikach i delikatnie ją przeczyścić. W aparatach tego rodzaju osobno czyści się wkładkę z wężykiem a osobno sam aparat. Najlepiej zaopatrzyć się w większy zestaw środków higienicznych obejmujących tabletki, pudełko oraz gruszkę do czyszczenia wkładki.

Zobacz także: https://milionkobiet.pl/wybieramy-aparat-sluchowy-dla-dzieci-na-jakie-aspekty-zwrocic-uwage/

Pielęgnacja aparatów słuchowych

Podczas czyszczenia, zakładania i zdejmowania aparatu, a także wymiany baterii należy używać specjalnej podkładki lub wykonywać te czynności nad miękką powierzchnią. Zapobiegnie to uszkodzeniu urządzenia w razie jego upadku. Należy pamiętać również że aparaty słuchowe zazwyczaj nie są wodoodporne. W związku z tym podczas pływania, czy kąpieli należy je zdjąć. Pamiętajmy również, aby zakładać aparat na suche uszy, a jeżeli wychodzimy na zewnątrz i ubieramy czapkę, urządzenie również należy pod nią schować.

Nie wolno dopuszczać do kontaktu aparatu słuchowego z różnego rodzaju kosmetykami takimi jak lakier do włosów czy produkty do makijażu, ponieważ mogą one go zabrudzić lub nawet uszkodzić. Dlatego najlepiej założyć aparat dopiero po wykonaniu makijażu i fryzury. Pamiętajmy również że podczas różnego rodzaju badań takich jak rentgen, rezonans magnetyczny bądź tomografia komputerowa urządzenie to należy wyjąć. Profesjonalne środki do czyszczenia i pielęgnacji aparatów słuchowych znajdziemy na https://akademiaslyszenia.pl/.