Jak ukryć kable pod biurkiem?

ukrywanie kabli

ukrywanie kabli

Urządzenia elektryczne stanowią podstawę wyposażenia każdego gospodarstwa domowego i przestrzeni biurowej. Choć technologia bezprzewodowa z każdym rokiem znacząco się rozwija, nadal większość komputerów, telewizorów i innych sprzętów RTV zasilana jest poprzez przewody. Im jest ich więcej, tym trudniej je uporządkować. Jeśli i Ty nie możesz poradzić sobie z ukryciem kabli pod biurkiem, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Opaski rzepowe i inne akcesoria do wiązkowania kabli

Zanim zabierzesz się za organizację poplątanych i porozrzucanych luzem na podłodze przewodów, musisz je uporządkować. Akcesoriami, które Ci w tym pomogą, są opaski rzepowe do wiązkowania kabli. Jest to doskonała alternatywa dla plastikowych opasek zaciskowych, nazywanych potocznie trytytkami. Zastosowanie wzmocnionej, niezwykle wytrzymałej taśmy sprawia, że są to produkty tak samo solidne.

Ze względu na swoją budowę opaski rzepowe mogą być wykorzystywane wielokrotnie, co jest dużą przewagą w porównaniu z jednorazowymi trytytkami. Dzięki opaskom tego typu bez problemów uporządkujesz wszystkie kable zasilające urządzenia elektryczne znajdujące się na Twoim biurku. Co więcej, zawsze będziesz miał do nich łatwy dostęp. W zależności od swoich potrzeb możesz powiększać lub zmniejszać wiązkę przewodów.

Organizery kabli do montażu pod biurkiem

Uporządkowane i spięte ze sobą kable mogą być pozostawione luzem w okolicy biurka lub zebrane razem i umieszczone w przeznaczonym do magazynowania przewodów organizerze. Te wykonane z trwałego metalu korytka umożliwiają trzymanie wszystkich kabli w jednym miejscu (pod biurkiem).

Organizery, które znajdziesz na stronie porządekwkablach.pl oraz w innych dobrych sklepach internetowych oferujących produkty do zabezpieczania i porządkowania kabli, rozwiązują problem porozrzucanych na podłodze przewodów. Nie tylko je porządkują, ale także chronią przed pogryzieniem przez zwierzęta. Każdy z produktów jest bardzo łatwy w montażu – w zestawie z organizerem znajdują się wkręty do instalacji pod blatem biurka. Solidna konstrukcja pozwala na bezpieczne przechowywanie kilku wiązek przewodów, zasilaczy i przedłużaczy.

Listwy podłogowe – najlepszy sposób na ukrycie przewodów

W przypadku przechowywania przewodów nie na samym biurku, a w jego pobliżu, znakomicie sprawdzają się listwy podłogowe do porządkowania kabli. To produkty umożliwiające nie tylko sprawne ukrycie przewodów, ale także ich zabezpieczenia przed uszkodzeniami.

Listwy, nazywane również maskownicami, doskonale sprawdzają się zarówno w zaciszu domowym, jak i przestrzeni biurowej, gdzie są świetnym wyborem w przypadku rezygnacji z instalacji podtynkowej. Dzięki listwom kable, które nie zostały wbudowane w ścianę, nie znajdują się na widoku i nie tworzą zagrożenia dla pracowników biura. Dostępne na rynku nowoczesne maskownice charakteryzują się estetycznym wyglądem, dzięki czemu stanowią idealne dopełnienie współcześnie projektowanych wnętrz w stylu open space.