Jak wybrać smycz dla psa?

smycz

smyczWybór najlepszej smyczy dla psa może stanowić wyzwanie, zwłaszcza że wśród akcesoriów dla zwierząt można znaleźć mnóstwo różnorodnych modeli. Skąd wiadomo, który z nich będzie najlepszy dla naszego pupila? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej smyczy.

Odpowiednia długość smyczy

Podstawowym kryterium przy wyborze smyczy dla psa jest jej długość. Akcesorium nie powinno mierzyć mniej niż 3 metry, by czworonóg mógł się swobodnie poruszać podczas spacerów. Jeśli poszukujecie modelu uniwersalnego, który można dostosować do każdych okoliczności, warto sięgnąć po smycz dla psa automatyczną. Ten typ pozwala na dowolne dostosowanie długości linki w zależności od sytuacji. Sprawdzi się zatem zarówno podczas spaceru po parku, jak i po zatłoczonych ulicach miasta.

Materiał wykonania smyczy

Smycze dla psa są obecnie wykonywane z różnorodnych tworzyw. Wybór konkretnego materiału zależy od naszych indywidualnych preferencji, a także od sytuacji, w jakich będziemy wykorzystywać smycz.

Jednym z najczęściej wybieranych modeli smyczy są akcesoria z nylonu. Ich główną zaletą jest lekkość, wytrzymałość i stosunkowo niska cena. Do tego smycze dla psa nylonowe występują w atrakcyjnych wzorach i kolorach. Mankamentem tego materiału jest jednak fakt, że szybko się brudzi, nie nadaje się on również na deszcz, gdyż łatwo chłonie wilgoć.

Kolejną, często wybieraną propozycją są smycze dla psa wykonane ze skóry. Charakteryzują się wysoką trwałością. Wybór takiego akcesorium dla zwierząt z pewnością posłuży Wam przez lata. Dodatkową zaletą skórzanych wyrobów jest odporność na zabrudzenia i na wchłanianie wody. Ten rodzaj smyczy z powodzeniem zatem można zabierać na przechadzki w deszczu.

Ostatnim modelem, o którym warto wspomnieć, omawiając materiał wykonania smyczy, jest linka. Ta wersja najczęściej stosowana jest w smyczach dla psa automatycznych. Linka to wytrzymałe tworzywo odporne na ścieranie. Doskonale sprawdza się w regulowanej formie smyczy automatycznej.

Sprawdź także Ranking suchych karm dla psa!

Design smyczy dla psa

Nie da się ukryć, że obok walorów funkcjonalnych, równie ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniej smyczy jest jej design. Może nie jest to tak ważne dla naszego pupila, ale jako właściciele, chcemy prezentować się stylowo nawet podczas spacerów po parku. Producenci smyczy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego oferują szeroki wybór wzorów i kolorów tego rodzaju akcesoriów dla zwierząt. Na Wyspazwierzat.pl z pewnością znajdziecie model, który będzie idealnie spełniał Wasze gusta.