Jak wykańczane są mieszkania pod klucz?

mieszkanie pod klucz

mieszkanie pod klucz

Standard wykończenia mieszkań, które dostępne są na rynku pierwotnym i wtórnym, może znacząco się różnić. Jeżeli priorytetem jest natychmiastowa przeprowadzka, to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, jak zostało wykończone mieszkanie. Standard wykończenia pod klucz, choć może wpływać na cenę nieruchomości, jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Co oznacza, że mieszkanie jest wykończone pod klucz? Podpowiadamy.

Mieszkanie wykończone pod klucz, czyli jakie?

Mieszkanie wykończone pod klucz to jedna z dostępnych opcji, które możemy wybrać nie tylko podczas zakupu, ale także remontu mieszkania. W przypadku tego standardu wykończenia możemy mieć pewność, że wszystkie niezbędne prace wykończeniowe zostały wykonane i nie musimy być przygotowani na dodatkowe koszty. Kompleksowe prace wykończeniowe i remonty mieszkań pod klucz wykonuje np. firma A&D HOMES, w której ofercie znajdują się także gotowe mieszkania na sprzedaż.

Choć brak jest definicji wykończenia mieszkania pod klucz, to ten standard wykończenia powinien umożliwiać natychmiastową przeprowadzkę, co oznacza, że:

  • w lokalu mieszkalnym zostały wyprowadzone wszystkie instalacje i przeprowadzono biały montaż,
  • położono glazurę i terakotę,
  • pomalowano ściany i sufity,
  • zostały ułożone podłogi,
  • przeprowadzono montaż drzwi wewnętrznych i progów,
  • zamontowano gniazdka elektryczne i włączniki światła.

Zakres prac związanych z wykończeniem mieszkania pod klucz może nieco się różnić w przypadku np. współpracy z firmą wykończeniową oraz deweloperem. Decydując się na współpracę z firmą wykończeniową, możemy skorzystać z gotowych pakietów, które uwzględniają zastosowanie konkretnych materiałów.

Czy warto zdecydować się na remont mieszkania pod klucz?

W przypadku remontów mieszkań pod klucz możemy precyzyjnie dopasować zakres wykonywanych prac do naszych indywidualnych potrzeb, zyskując gwarancję, że wprowadzimy się do mieszkania, które w 100% spełni nasze oczekiwania. Warto skorzystać z tej możliwości, aby dodatkowo oszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Wykończenia pod klucz to doskonałe rozwiązanie, jeżeli zależy nam na szybkiej i bezproblemowej przeprowadzce. Warto wiedzieć, że powierzając wszystkie prace wykończeniowe lub remontowe jednej firmie, możemy uniknąć niepotrzebnych przestojów i kłopotów z kolejnymi podwykonawcami, które generują dodatkowe koszty.