Łupież pstry to schorzenie skóry, które występuje dosyć często. Zazwyczaj dotyka dzieci, młodzież i osoby do trzydziestego roku życia, ale zdarza się też, że osoby z innych grup wiekowych też chorują na łupież pstry. Przyczynę choroby stanowią drożdżaki rodzaju Malassezia, które człowiek posiada w skórze. Do zachorowania dochodzi wtedy, kiedy drożdżaki zaczynają się intensywnie namnażać. Czym się objawia? Pojawiają się charakterystyczne zmiany na skórze w postaci plam, które mogą przybierać kolor biały, różowy, czerwony lub brązowy. Plamy pojawiają się przede wszystkim na twarzy, głowie i ramionach, ale mogą być widoczne też na każdej innej części ciała. Jest to uciążliwa choroba, więc dobrze wiedzieć, jak sobie z nią skutecznie radzić. Jednym ze sposobów na łupież pstry może być szampon na łupież pstry, tylko czy na pewno warto go stosować?
Szampon na łupież pstry
Szampon na łupież pstry będzie dobrym rozwiązaniem na łupież pstry na skórze głowy. Często trudno go zauważyć ze względu na włosy, które go zasłaniają. Kiedy jednak już zauważymy, że mamy z nim do czynienia, należy zastosować środki zwalczające. Szampony na łupież pstry mają działanie przeciwgrzybicze, dzięki czemu będzie możliwa likwidacja problemu już u jego źródła. Należy jednak pamiętać, że zdarzają się nawroty, więc trzeba zachować czujność. Skoro już wiadomo, że szampon jest skuteczny w walce z łupieżem pstrym, można przeanalizować jego skład i sprawdzić, jakie składniki aktywne w nim się znajdują.
Zobacz ofertę szamponów w sklepie z dermokosmetykami: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/szampony-na-lupiez-pstry/
Co powinien zawierać szampon, aby poradził sobie z łupieżem pstrym?
- Ketokonazol – w zależności od stężenia działa grzybostatycznie lub grzybobójczo.
- Cyklopiroks – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne.
- Elestab HP 100 – nowoczesna substancja czynna posiadająca działanie przeciwłupieżowe, hamująca rozwój bakterii, drożdżaków i grzybów skóry głowy. Szczególnie skuteczna w zwalczaniu grzybów rodzaju Malassezia – odpowiedzialnego za łupież pstry.
- Mocznik – odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry, przydatny w pielęgnacji skóry suchej, a także atopowej. Może bezpiecznie złuszczyć martwe komórki. Posiada ponadto działanie przeciwbakteryjne.
- Wyciąg z łopianu – hamuje silnie rozwój szkodliwych bakterii oraz grzybów chorobotwórczych i służy w leczeniu łagodnych zaburzeń czynności skóry, zwłaszcza na tle łojotokowym. Łagodzi również świąd. Pomaga w problemie wypadania włosów.
- Siarczek selenu – ma działanie przeciwłupieżowe i przeciwgrzybiczne, zwalcza infekcje wywołane za pośrednictwem drożdżaków, eliminuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie i świąd skóry.
- Witamina E – zwalcza szkodliwość wolnych rodników, działając antyoksydacyjnie. Zapobiega także powstawaniu przebarwień i chroni przed promieniowaniem UV. Chroni także skórę skłonną do podrażnień, wrażliwą.
- Glinka biała Montmorillonite – delikatnie oczyszcza włosy i skórę głowy, nie naruszając przy tym ich bariery ochronnej. Zawiera cenne mikroelementy, oczyszcza, ujędrnia i nadaje zdrowy wygląd skórze.
- Sok z liści aloesu – pomaga regenerować skórę i przyspiesza gojenie się ran, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Dodatkowo przywraca skórze jej naturalne pH.
Podsumowanie
Dobry szampon na łupież pstry to taki szampon, który zawiera powyższe składniki. Mają one właściwości lecznicze, kojące i świetnie poradzą sobie w walce z łupieżem pstrym. Należy pamiętać o regularnym stosowaniu takiego szamponu i nie zaniedbywać skóry dotkniętej łupieżem pstrym. Wtedy będzie dało się z nim wygrać.
Leave a Reply