Jakie drzwi sprawdzają się w loftach?

drzwi styl loftowy

drzwi styl loftowy

Styl loftowy to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych sposobów aranżacji wnętrza. Nic w tym dziwnego, w końcu pomieszczenia loftowe mają swój charakterystyczny klimat i oryginalną estetykę. To zdecydowanie coś dla tych, którzy lubią surowe i minimalistyczne wnętrza. To, co je wyróżnia to także duże, otwarte przestrzenie, które możemy stworzyć dzięki zamontowaniu drzwi loftowych.

Jakie drzwi wybrać do loftowego wnętrza?

Surowce, które przeważają we wnętrzach w stylu loftowym to beton, drewno, metal oraz szkło. W związku z tym, wybierając drzwi wewnętrzne, warto postawić na te tworzywa i wybrać np. drzwi z ciemnego drewna lub w kolorze betonu. Jednak o wiele lepszą alternatywą są drzwi loftowe, czyli przeszklenia z metalowymi profilami. Te mogą być pomalowane na różne kolory, jednak najlepiej sprawdzają się czarne, ponieważ łatwo dopasować je do pozostałych mebli czy dekoracji w tym stylu. Drzwi loftowe charakteryzują się minimalizmem, a więc doskonale uzupełniają wnętrze i nie zaburzają jego estetyki, jak mogłyby to zrobić tradycyjne drzwi wewnętrzne.

Jakie zalety mają drzwi loftowe?

Zaletą drzwi loftowych jest przede wszystkim ich design. Jest tak uniwersalny, że sprawdzi się nie tylko we wnętrzach loftowych, ale także w przypadku innych nowoczesnych aranżacji np. w stylu skandynawskim. Co więcej, dzięki nim pokój wydaje się optycznie większy. Zawdzięcza to przeszkleniom, przez które do pomieszczenia wpada więcej światła. Dlatego tego typu drzwi sprawdzają się również w niewielkich loftach, powodując, że stają się przestronniejsze. Zaletą drzwi loftowych, które znajdziesz np. w ofercie producenta luksusowych drzwi i okien Promar Steel, jest to, że mają świetne właściwości akustyczne i izolacyjne.

Jakie są rodzaje drzwi loftowych?

Jeśli zdecydujesz się na zakup drzwi loftowych na wymiar, do wyboru masz kilka możliwości. Pierwszą są drzwi wewnętrzne tradycyjne, czyli rozwierane. Ta opcja sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego rozmiaru. Natomiast jeśli dysponujesz większym pomieszczeniem, możesz zdecydować się na drzwi loftowe przesuwane. Te dodadzą wnętrzu przestronności, szczególnie jeśli połączysz je z przeszkleniem. W lokalach usługowych czy biurach ciekawym wyborem będą także drzwi loftowe dwuskrzydłowe czy wahadłowe.