Jakie są największe zalety materaca przeciwodleżynowego?

materac przeciwodlezynowy

materac przeciwodlezynowy

Opiekowanie się osobą starszą wymaga bardzo dużo cierpliwości, ale również odpowiedniego przygotowania, wyposażenia w sprzęt, dzięki któremu wykonywanie codziennych czynności będzie łatwiejsze, będzie zajmować mniej czasu. Do podstawowego wyposażenia należy zaliczyć na pewno materace przeciwodleżynowe. Można je kupić w sklepach medycznych. Jakie mają właściwości?

Gdy opiekujemy się osobą starszą lub osobą, która przechodzi rehabilitację po wypadku, musimy zadbać o zakup wyposażenia, dzięki któremu możliwe będzie łatwe utrzymanie higieny osoby leżącej. W aptece możemy kupić odpowiednie środki do pielęgnacji, często stosujemy różnego rodzaju podkłady przeciw zamoczeniu materaca, jak również w specjalne pieluchy. Istotnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia jest materac przeciwodleżynowy. Szeroki wybór materacy przeciwodleżynowych jest w sklepie https://www.ortmed.pl/.

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że osoba, która stale leży, mocno narażona jest na pojawianie się oraz rozwój odleżyn. Odleżyny są bardzo niebezpiecznym stanem dla organizmu, który powoduje dość liczne powikłania. Ważne jest więc, aby zminimalizować ryzyko ich powstania. Temu służą materace przeciwodleżynowe.

Zobacz także: https://www.gentlemanstyle.pl/jak-latwo-sie-wyspac-czy-poduszki-ortopedyczne-zwiekszaja-komfort-snu/

Co to jest materac przeciwodleżynowy?

Gdy osoba chora nie podnosi się z łóżka, pojawia się problem z utrzymaniem prawidłowej wentylacji ciała. Dochodzi również do spowolnienia obiegu krwi,  występuje także taki sam nacisk na jedno miejsce. To na pewno sprzyja powstawaniu odleżyn.

Rozwiązaniem jest zakup materaca przeciwodleżynowego. Materace przeciwodleżynowe mają odpowiednio wyprofilowaną powierzchnię, wyposażone są również w specjalny mechanizm, który systematycznie unosi raz jedną, raz drugą część ciała, umożliwia regularną zmianę pozycji leżącego. To wymusza obieg krwi i usprawnia wentylację.

Jakie są zalety wynikające z posiadania materaca przeciwodleżynowego?

Gdy decydujemy się na zakup materaca przeciwodleżynowego, musimy wiedzieć, że to właśnie dzięki niemu znacząco ułatwimy sobie pracę, a osobie leżącej przyniesiemy bardzo dużą ulgę. Materac przeciwodleżynowy to:

  • mniejsze ryzyko powstania odleżyn,
  • łatwiejsza profilaktyka,
  • umożliwienie sprawnej wentylacji ciała,
  • ulga dla leżącego,
  • mniejszy wysiłek fizyczny związany ze zmianą pozycji leżącego,
  • oszczędność czasu,
  • oszczędność pieniędzy dzięki braku konieczności leczenia odleżyn,
  • mniejszy stres.


Oczywiście zakup materaca przeciwodleżynowego powinien być przemyślany.