Jeansy – Spodnie prawdziwego mężczyzny

jeansy

jeansyNikt nie zaprzeczy, że odkąd w XIX wieku wynaleziono jeansy, ich popularność tylko rośnie. Bardzo szybko stały się ponadczasowe. Pierwotnie były jedynie niebieskie i posiadały trzy kieszenie, jednak teraz mają wiele odmian i każdy mężczyzna (i nie tylko), znajdzie dla siebie ten odpowiedni rodzaj lub kilka, by zapełnić nimi szafę. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś jak dobrać odpowiednie jeansy do T-shirtu, czy do koszuli? 

Spodnie na każdą okazję – czy to możliwe?

Wiedzieliście, że dziś mamy jeansy, które można bez wstydu ubrać nawet do marynarki? O tak! Jeansy dziś to nie tylko proste, robocze lub sportowe rodzaje, ale również te eleganckie! Jak wiadomo te pierwsze jeansy przypominały bardziej ogrodniczki i ich funkcja nie była szlachetniejsza – służyły robotnikom budującym nowojorski Manhattan. Były więc bardzo wygodne i praktyczne. Z tego powodu pewien reżyser w latach 30. XX wieku wpadł na pomysł, by ubrać w nie bohaterów westernów – kowbojów, a to zapoczątkowało lawinę popularności owych spodni i tym sposobem spodnie jeansowe męskie na stałe zagościły w szafie „prawdziwego mężczyzny”. Do dziś używane są przez osoby pracujące fizycznie, ale i zakładane na co dzień – na spacer z psem, na wyjście do sklepu, a nawet na randkę.

Jeansy casualowe – jak je nosić?

Świetnie pasują do samej koszulki lub do bluzy dresowej, nierzadko mają specjalne, fabryczne przetarcia, a często miejscami są rozdarte – taka jest moda XXI wieku. Co ciekawe obecnie mamy tyle typów jeansów, że dobierając odpowiednio szczegóły – takie jak ilość kieszeni, krój nogawki, kolor nici czy efekt sprania – możemy je odpowiednio dopasować do naszego charakteru. Pamiętajmy, że dobór spodni codziennego użytku jest luźny i może odzwierciedlać nasze wnętrze lub nasz aktualny nastrój. Co innego spodnie jeansowe męskie, które mają być częścią bardziej formalnego stroju.

Jeansy – klasa sama w sobie

Projektanci ubrań od lat prześcigają się w stworzeniu najbardziej eleganckiej wersji naszych ulubionych spodni. Ostatnio pojawiło się wiele spodni jeansopodobnych, które idealnie pasują do formalnego stylu. To jedynie podkreśla znaczenie spodni typu jeans w naszej kulturze. Jednak pamiętajmy, iż ogólnie przyjęte normy mówią, że w przylegających, wąskich jeansach mężczyzna prezentuje się najbardziej elegancko, tak więc w wyborze formalnych i półformalnych jeansów kierowałbym swoją uwagę właśnie na typ bliższy tak zwanym rurkom. Nie zapominajmy też o kolorze – to on najbardziej rzuca się w oczy, więc jeśli czeka nas poważne spotkanie, lepiej wybrać spodnie o stonowanym, klasycznym kolorze – czyli granatowe, czarne lub szare. 

Jak dobrać idealne jeansy?

Myślę, że najważniejsze są okoliczności, na które wybieramy odpowiednie spodnie jeansowe męskie, jednak czy to będzie spotkanie biznesowe w eleganckiej restauracji, czy luźne przyjęcie u znajomych, powinniśmy pamiętać o naszym własnym guście i wybrać takie jeansy, które podkreślą naszą osobowość. W końcu w połowie XX wieku były one symbolem wolności i niezależności każdej jednostki ludzkiej, szczególnie miały podkreślać męską siłę i niezłomność.

 A co twoje jeansy mówią o Tobie?