Krem na cellulit

walka z cellulitem

walka z cellulitem

Cellulit jest schorzeniem dotykającym kobiety, w głównej mierze, rzadziej występuje u mężczyzn. Pojawia się w wieku dojrzewania, podczas ciąży lub menopauzy w okolicach ud, pośladków, brzucha. Cellulitem nazywa się grudkowatą strukturę skóry, powstającą wskutek nieprawidłowego odkładania się tkanki tłuszczowej, jak również zaburzenia w przepływie krwi. Objawia się występowaniem pofałdowań na skórze, pomarańczowym zabarwieniem a w dalszych fazach twardością skóry i bólem w miejscu występowania cellulitu.

Jak radzić sobie z cellulitem?

Kobiety, będące posiadaczkami pomarańczowej skórki, szukają rozwiązania, które pomogłoby z tym schorzeniem. Warto walczyć z cellulitem już od początku jego występowania, ponieważ wtedy poradzi sobie z nimi krem na cellulit. Przy wyborze preparatu należy dokładnie czytać skład kremu, znajdujący się na opakowaniu. Jeżeli krem na cellulit zawiera dużą ilość składników aktywnych, to oznacza, że jego działanie będzie skuteczniejsze.

Składniki zawarte w kremach na cellulit

Istnieją trzy główne podziały substancji zawartych w kremie na cellulit. Do pierwszej grupy zalicza się składniki, które pobudzają proces lipolizy. Za pomocą tych składników dochodzi do rozpadu trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Wskutek tego, powstają kwasy tłuszczowe i glicerol, które utleniane, stanowią główne źródło energii organizmu. Najpopularniejszą substancją tego rodzaju jest kofeina. Powoduje spalanie tkanki tłuszczowej jak również zapobiega jej ponownemu odkładaniu. Ponadto ma właściwości detoksykujące.

Kolejną grupą składników, które powinny zawierać kremy na cellulit, są substancje pozytywnie wpływające na krążenie oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Najefektywniejsze, w tym aspekcie, są algi. Ponadto wspomagają też układ krwionośny poprzez oczyszczanie organizmu z toksyn. Krem na cellulit zawierający algi doskonale nawilża i ujędrnia skórę, co zapobiega powstawaniu zgrubień i pofałdowań.

Ostatnią grupą składników, których warto szukać na etykietach, są składniki ogólnie poprawiające stan i kondycję skóry. Mogą to być substancje, które zwiększają napięcie skóry, ujędrniają, nawilżają czy wygładzają strukturę skóry. Krem na cellulit zawierający witaminy czy kwasy tłuszczowe, sprawi iż estetyka skóry ulegnie dużej zmianie na lepsze.

Warto pamiętać, iż skuteczny krem na cellulit powinien zawierać co najmniej jeden składnik z każdej grupy. W takim przypadku osoba korzystająca z takiego kremu będzie miała pewność, że działa na wszelkich możliwych płaszczyznach. Dodatkowo stosowanie kremu powinno być regularne, zależności od zapotrzebowania. Nabyty preparat powinno wcierać się w skórę co najmniej raz dziennie. Nie należy zapominać, że w przypadku stosowania kremu na cellulit ważna jest technika, ponieważ w tym samym czasie wykonujemy masaż, który także pomaga w walce z cellulitem. Krem trzeba nakładać na skórę i wmasowywać aż do wchłonięcia. Przy tej czynności należy pamiętać, że wykonujemy koliste ruchy zaczynając od bioder, brzucha i kierując się ku dołowi aż do kostek. Podczas takiego masażu ułatwiamy i pomagamy krwi w prawidłowym przepływie przez naczynia krwionośne a tym samym poprawiamy ukrwienie.

Krem Vialise na cellulit

krem na cellulit

Doskonałą mieszankę składników pomagających w walce z cellulitem zawiera serum Vialise. Jest to krem na rozstępy i cellulit, który posiada składniki aktywne pozwalające na redukcję cellulitu. W składzie znajdziemy tylko naturalne składniki, bez barwników i parabenów ani silikonów. Na etykiecie opakowania, jak i wewnątrz, możemy znaleźć:

 • wodę
 • propanediol- jest to glikol roślinny, który zastępuje glikol; naturalna wersja tłuszczów, która ułatwia wchłanianie składników aktywnych oraz nawilża
 • gliceryna – dzięki niej łatwiej rozprowadza się produkt na skórze, jak również wykazuje właściwości głęboko nawilżające
 • ekstrakt z bluszczu pospolitego- pomaga przy wchłanianiu innych substancji jak również ma działanie zmiękczające
 • ekstrakt z bylicy bożego drzewka- składnik ten usprawnia krążenie
 • ekstrakt z myszopłochu kolczastego- poprawia przepływ krwi w żyłach oraz zwiększa ich napięcie jak również ciśnienie
 • ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego – wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne
 • algi- działają nawilżająco jak również przeciwbakteryjnie
 • guarana-wpływa przeciwobrzękowo oraz usprawnia przepływ limfy
 • lecytyna- działa nawilżająco
 • sorbitol- działa nawilżająco na skórę i sprawia, że nie jest przesuszona
 • kwas cytrynowy- ma właściwości złuszczające i zapobiega powstawaniu pomarańczowej skórki
 • kofeina
 • kwas askorbinowy- stymuluje wytwarzanie kolagenu
 • rutyna- jej zadaniem jest usuwanie toksyn z organizmu
 • phenoxyethanol- pozwala na doskonałą konserwację produktu i zapobiega rozwojowi bakterii
 • ethylhexylgycerin- jest naturalnym konserwantem
 • pomarańczowy olejek eteryczny- posiada działanie oczyszczające
 • dodatkowo zawiera olejki nadające delikatny zapach

Ważnym aspektem podczas walki z cellulitem są dieta i ćwiczenia. Należy wystrzegać się produktów wysoko tłuszczowych, czyli tłuszczów nasyconych, które można znaleźć, w maśle, smalcu, czerwonym mięsie, nabiale. Oprócz tego należy spożywać jak najmniej posiłków zawierających sól, gdyż przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie. Warto do diety wprowadzić duże ilości wody, warzywa, owoce. Ponadto ważna jest aktywność fizyczna. Warto zaangażować mięśnie ud, pośladków i brzucha wykonując przysiady, wykroki, ćwiczenia z gumą. Ćwiczenia angażujące całe ciało również przyczyniają się do redukcji cellulitu poprzez poprawienie krążenia oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Zobacz też ten ranking: https://usunac-cellulit.pl/top6-krem-na-cellulit-ranking/

Podsumowanie

Warto pamiętać, że sam krem na cellulit nie przyniesie wyczekiwanych efektów. Na walkę z cellulitem składają się też inne czynniki takie jak zdrowy styl życia, uprawianie sportów. We wczesnym etapie krem jest całkowicie skutecznym środkiem, natomiast w dalszych stadiach cellulitu należy współpracować z lekarzem medycyny estetycznej. Krem na cellulit jest skuteczny i efektywny w przypadku stosowania go regularnie jak również w konfiguracji z aktywnym i zdrowym życiem.