Labioplastyka – na czym polega?

plastyka pochwy

plastyka pochwyLabioplastyka to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów ginekologii estetycznej. Na czym polega i kiedy kobiety się na niego decydują? Odpowiedzi znajdują się w tekście.

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg korygujący wygląd warg sromowych wewnętrznych, który jest najczęstszym rodzajem operacji plastycznej kobiecych narządów płciowych – przekonuje pracownik kliniki, której jedną z usług jest labioplastyka w Rzeszowie. Celem zabiegu jest sprawienie, by wargi sromowe wydawały się bardziej proporcjonalne do reszty obszaru miednicy, a co za tym idzie, były również atrakcyjniejsze.

Na czym polega labioplastyka?

Labioplastyka jest zwykle wykonywana w znieczuleniu ogólnym jako zabieg ambulatoryjny w szpitalu lub centrum chirurgicznym. Chirurg, którego specjalizacją jest medycyna estetyczna wykona dwa nacięcia wzdłuż wewnętrznej granicy każdego z warg sromowych, a następnie zszyje brzegi z powrotem. Nacięcia zostaną prawdopodobnie zszyte szwami rozpuszczalnymi, aby można je było później usunąć, ale niektórzy chirurdzy stosują zamiast nich klej chirurgiczny. Po operacji pacjent może spędzić jedną noc w szpitalu, a następnie przez trzy do czterech tygodni będzie się odpoczywać w domu, zanim powróci do normalnej aktywności.

Kiedy kobiety decydują się na labioplastykę?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy powody, dla których kobieta może zdecydować się na labioplastykę:

  • preferencje osobiste,

  • niedoskonałość funkcji,

  • niezadowalające funkcje seksualne.

Kobiety, które mają problemy z funkcjonowaniem z powodu nadmiernie dużych warg sromowych wewnętrznych, mogą odczuwać ból podczas seksu, a nawet podczas codziennych czynności, takich jak chodzenie czy bieganie. Niektóre kobiety jako powód poddania się temu zabiegowi podają również wygodę.

Zabieg ten jest często wykonywany u kobiet po porodzie, ale można go również zlecić w celu rozwiązania innych problemów, takich jak nietrzymanie moczu lub atrofia pochwy.