Lakiernictwo samochodowe – jak wybrać dobrego fachowca?

samochodowe lakiernictwo

samochodowe lakiernictwo

Lakiernictwo samochodowe jest ważnym elementem dbania o wygląd auta. Stanowi kluczowy element w przypadku właścicieli pojazdów, które są źródłem zarobkowania. Jak wybrać dobrego lakiernika samochodowego?

Lakiernictwo samochodowe – jak przebiega proces odnowy auta?

Lakiernictwo samochodowe w Toruniu jest prężnie rozwijającą się dziedziną. W jej zakresie leży zespół czynności, mających na celu odpowiednie przygotowanie auta do dalszej jazdy. Najczęściej poddają mu się pojazdy, które doznały uszczerbku w wyniku kolizji drogowej czy wypadku. Powstałe w ten sposób uszkodzenia są zazwyczaj bardzo szpecące. Pierwszym krokiem do ich usunięcia jest załatanie powstałych nierówności. Używa się w tym celu tak zwanej szpachli, czyli wypełniacza. Musi on zostać wyrównany z poziomem lakieru. Nadmierne nierówności muszą zostać zniwelowane. Wierzchnia warstwa pozostałego lakieru powinna zostać usunięta i odpowiednio przygotowana na dalsze prace. Wszystkie elementy, które nie podlegają lakierowaniu, należy odpowiednio zabezpieczyć. Zaklejeniu ulegają zatem szyby, lusterka, światła i elementy plastikowe. Samochód znajdujący się w pomieszczeniu znanym jako lakiernia zostaje pomalowany przy użyciu specjalnego pistoletu rozpylającego farbę. Na nowym lakierze mogą pojawiać się także pewnego rodzaju nierówności. Są one do usunięcia za pomocą odpowiedniego narzędzia polerskiego, którym też można powierzchnię zabezpieczyć – przy użyciu wosku. 

Autoholowanie – w jaki sposób przebiega?

Autoholowanie w Toruniu jest usługą potrzebą zawsze tam, gdzie dane auto nie jest w stanie samodzielnie jechać. Mowa tu o wypadkach drogowych, awariach itp. Pojazdy służące do holowania często składają się z platformy, na której ma zostać umieszczony pojazd. Pomocne przy tym są narzędzia takie jak: wciągarka, holownik, trawers, wysięgnik, chwytak czy widły. Pozwalają one wygodnie i pewnie chwycić pojazd za wybrany element karoserii i bezpiecznie unieść do góry.