Laminat Strataflex

laminat

Laminat STRATAFLEX można stosować na większość powierzchni, w tym m.in. na ściany, płyty GK i płyty MDF, co daje szerokie spektrum jego zastosowania we wnętrzach.

Można go wykorzystać np. do oklejania frontów mebli kuchennych, łazienkowych czy drzwi, które potrzebują estetycznego odświeżenia. Świetnie sprawdzi się też jako wykończenie ścianek działowych w biurach, salach konferencyjnych oraz oczywiście jako klasyczna okładzina ścienna. Wymienionym zastosowaniom sprzyjają właściwości użytkowe okleiny, w tym. m.in. trwałość, odporność na plamy i chemikalia, antybakteryjność, niewrażliwość na pleśń, promienie UV, atrakcyjny design. Laminat dostępny jest w szerokim wyborze kolorów i struktur, w tym m.in. drewnopodobnych, metalicznych, betonowych, tekstylnych, wiernie odwzorowujących powierzchnie kamienne, skórzane, gresowe.

W gamie wykończeń dostępne są powierzchnie matowe, półmatowe oraz błyszczące

Jednak zaleta, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę jest elastyczność laminatu. Strataflex idealnie przylega do każdej powierzchni: płaskiej, falistej, kanciastej, zakrzywionej. Przy mocnym zgięciu, nawet o 360 stopni, nie łamie się i wraca do pierwotnej wersji. Laminat ma grubość zaledwie 1 mm i wykonany jest z wytrzymałego, elastycznego PVC.

Strataflex sprzedawany jest w rolkach o standardowych wymiarach 122×50 mm i długości 30-40 m (w zależności od wzoru).

Wśród przesłanych zdjęć laminatu znajdują się również dwie realizacje Muraspec. Są to wnętrza rewitalizowanych pomieszczeń Alior Bank (proj. Robert Majkut Design) oraz warszawski klubie Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta. W obu przypadkach STRATAFLEX pełni rolę ściennej okładziny.