Metody montażu rolet plisowanych

rolety plisowane

rolety plisowane

Nie trzeba być majsterkowiczem, by skutecznie i dokładnie zamontować rolety plisowane w swoim domu. Kluczem do sukcesu jest wybór metody – inwazyjnej lub bezinwazyjnej. W mniejszych oknach pokojowych, kuchennych czy łazienkowych sprawdzi się sposób bezinwazyjny. Natomiast cięższe rolety mogą wymagać zastosowania montażu inwazyjnego. W poniższym poradniku sprawdzisz, jak montuje się te osłony okienne dwoma powyższymi sposobami.

Jak powiesić roletę plisowaną bezinwazyjnie?

Sposób bezinwazyjny jest najbardziej ceniony ze względu na brak konieczności wykonywania otworów w ścianach czy skrzydle okiennym. Cenną uwagę w kontekście montowania podał przedstawiciel firmy TAPPARELLA z Maszewa k. Szczecina: „Zanim wybierzesz dla siebie styl rolet plisowanych, dopasuj je do rozmiaru okna, by montaż przebiegł bezproblemowo”. Sam proces zakładania uchwytów na skrzydle okiennym jest bardzo prosty. Wystarczy połączyć ze sobą klipsy zaciskowe i uchwyty, a potem umieścić je w identycznej odległości od krawędzi szyby. Powinny znaleźć się w 4 miejscach – po dwa na górze i na dole skrzydła. Żyłki prowadzące powinny być ustawione w pionie oraz poziomie. Dobrze jest też sprawdzić przekątne, by upewnić się dokładnym wymiarowaniu. Teraz wystarczy tylko założyć plisy i usunąć zabezpieczenia.

Montaż rolety plisowanej sposobem inwazyjnym

W tym przypadku wymagane jest większe doświadczenie montażowe, jak również posiadanie kilku narzędzi specjalistycznych. Do nawiercania otworów zastosuj wkrętarkę lub wiertarkę, pamiętaj też o poziomicy. Jeśli interesują Cię plisy okienne ze Szczecina montowane w formie inwazyjnej, pamiętaj o bardzo dokładnym wymiarowaniu punktów wiercenia. Odmierz je i zaznacz punktowo ołówkiem, a potem wykorzystaj wiertarkę do wykonania otworów. Gdy ten etap masz już za sobą, umieść w wykonanych otworach uchwyty montażowe, prowadnice z żyłkami oraz samą plisę.

Montaż inwazyjny zapewnia zdecydowanie większą stabilność zwłaszcza gdy decydujesz się na rolety do okna balkonowego czy tarasowego. Wtedy jej ciężar może wymagać zastosowania montażu inwazyjnego dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania. Nie chodzi jedynie o to, by rolety nie opadły nagle bez ich dotykania. Muszą być stabilne również w czasie regulacji ich położenia.