Miedziane rury do klimatyzacji – jak dopasować je do system chłodzenia?

klimatyzacja

klimatyzacjaJedną z ważniejszych części systemów klimatyzacji są miedziane rury. To z ich pomocą czynnik chłodniczy może właściwie płynąć dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiednich rurek miedzianych, które dobrze sprawdzą się w naszym systemie chłodzenia. Jak więc wybrać i gdzie znaleźć właściwe rury miedziane?

Gdzie znaleźć dobre miedziane rury do klimatyzacji?

Chcąc znaleźć najlepsze miedziane rury w Warszawie najlepszą oraz zdecydowanie najprostszą drogą jest oczywiście internet. W nim można dziś znaleźć praktycznie wszystko w zaledwie kilka chwil, a to wszystko przebywając w dowolnym miejscu, w którym po prostu mamy dostęp do internetu.

Dobre rury miedziane do klimatyzacji może oferować hurtownia części systemów wentylacyjnych w Warszawie. Oferują one szeroki wybór rurek miedzianych dostosowanych do systemów klimatyzacji. Do tego zazwyczaj w hurtowniach można liczyć na najlepsze ceny i dobre podejście do klienta.

Jakie miedziane rury są stosowane w klimatyzacji?

Rurki miedziane stosowane w systemach klimatyzacyjnych muszą być zgodne z normą PN-EN 12735-1. Są one wykonywane ze stopu miedzi w którym ten pierwiastek stanowi ponad 99,9% składu. Zdarzają się śladowe domieszki srebra, a do tego w stopie znajduje się odtleniacz w postaci na przykład fosforu o zawartości od 0,015 do 0,040%.

Tak stworzone rury miedziane są są okrągłe i są dostępne w wielu rodzajach. Znajdziemy bowiem rury miękkie oraz twarde. Mogą one również zostać wstępnie obite w izolację termiczną, co znacząco ułatwia sprawę podczas montażu, gdyż zakupione rury nie muszą być już izolowane, a ta czynność jest całkiem czasochłonna.

Jak przygotować rury do montażu w systemie chłodzenia?

Rury miedziane stosowane w klimatyzacji powinny być odpowiednio obcięte. W tym celu wykorzystuje się nóż rotacyjny tak, by rura była dalej okrągła. Następnie należy ją wygradować. Proces ten polega na usunięciu wszelkich nierówności z wnętrza rury, a także zewnętrznych krawędzi rury. Do tego usuwane są zadziory. Rurki są również czasem kielichowane. Tak przygotowane są gotowy do montażu wraz z innymi i stworzenia szczelnego układu.