Modny salon 2022 – na jakie dodatki, meble i kolory postawić?

Salon stanowi wizytówkę domu, więc jego aranżacja nie powinna być dziełem przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę w trakcie jego urządzania. Wśród nich znalazło się miejsce przede wszystkim dla mebli, dodatków oraz akcesoriów, które stworzą reprezentacyjną, spójną i komfortową całość. Sprawdźmy jak to zrobić zgodnie z najnowszymi trendami.

Modny pokój dzienny 2022 ma być wielofunkcyjny

Wielofunkcyjność – to określenie często pojawia się w tym roku wspominając o aranżacji salonu. W praktyce oznacza to, że najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie go na strefy. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, to warto wykorzystać ją jako miejsce do rodzinnych spotkań, ale także relaksu po ciężkim dniu. Kluczem do sukcesu staje się tu stawianie na odpowiednie meble, kolory czy też przegrody z pomocą których będziemy mogli uzyskać efekt wspomnianych stref. Pomocne mogą także okazać się lamele tworzące przepierzenia. Jeśli nasz salon nie ma dużego metrażu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić strefy w sposób subtelny – na przykład dzięki tapecie na ścianie, kontrastowej barwy farby czy też dywanu lub stołu.

Modny salon w stylu eko

Styl eko zawładną sercami projektantów wnętrz na całym świecie i nie bez powodu. Nie dość, że jest on bardzo funkcjonalny, to wpisze się w oczekiwania zarówno miłośników minimalizmu, jak i tych, którzy wolą bardziej podkreśloną dodatkami przestrzeń. W stworzeniu tej aranżacji pomogą przede wszystkim meble z drewna, kamienia jak również rattanu. Nie bez znaczenia pozostaje także wykorzystanie potencjału kolorów, a w tym zieleni – najmodniejszej barwy roku 2022. Świetnie sprawdzą się także naturalne tkaniny, w tym jedwab czy też bawełna. Całość aranżacji dopełnią rośliny doniczkowe. Dzięki nim salon nie będzie wydawał się pusty, wprowadzimy do niego dużą dawkę energii oraz gościnności.

Bardzo ważną kwestią w aranżacji salonu 2022 jest także stawianie na indywidualne poczucie stylu. Najważniejsze jest to, aby przestrzeń w której odpoczywamy, przyjmujemy gości i spędzamy czas z bliskimi była skrojona na miarę naszych potrzeb. Mamy czuć się w niej komfortowo, przyjemnie. Tak się może stać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy kolory, meble oraz akcesoria będą spójne z naszymi upodobaniami. A jak wiadomo, te nie zawsze idą w parze z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.