O czym należy pamiętać przy wynajmie maszyn budowlanych?

maszyny budowlane

maszyny budowlane

Wynajem maszyn budowlanych to rozwiązanie, z którego często korzystają firmy wykonawcze i osoby prywatne. Atutem wypożyczenia potrzebnego sprzętu jest możliwość korzystania z niego bez konieczności dokonania zakupu. W wielu sytuacjach oznacza to ogromną oszczędność. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, kiedy już zdecydujesz się wynająć maszynę budowlaną.

Wynajem maszyn budowlanych – sprawdź stan techniczny

Większość wypożyczalni sprzętu budowlanego inwestuje w nowoczesne maszyny i dba o ich stan. Mimo to, kiedy decydujesz się na wynajem np. koparki, powinieneś upewnić się, czy jest w pełni sprawna. Najłatwiej to zrobić, wybierając się do wypożyczalni i prosząc o włączenie maszyny, którą chcesz wynająć. Możesz poprosić o zaprezentowanie jej działania i funkcjonalności. Jeżeli podczas prezentacji dostrzeżesz jakieś nieprawidłowości albo usterki, pamiętaj, że należy je opisać w umowie. Jeśli tego nie dopilnujesz, możesz później zostać posądzony o ich spowodowanie i obciążony kosztami naprawy.

Umowa na wynajem maszyn budowlanych

Kolejna ważna kwestia, o której należy pamiętać, dotyczy umowy. Wynajem maszyn budowlanych oznacza wzięcie na siebie odpowiedzialności za drogi sprzęt. Zadbaj więc o to, żeby umowa dokładnie określała prawa i obowiązki obu stron. Powinny się w niej znaleźć m.in.:

  • dokładny opis stanu technicznego wypożyczanego sprzętu – usterki, defekty itp.;
  • dokładny opis postępowania w przypadku awarii sprzętu, uszkodzenia go lub zgubienia;
  • okres trwania umowy;
  • warunki odstąpienia od umowy.

Maszyny budowlane w doskonałym stanie technicznym i na uczciwych warunkach wynajmuje firma Zakład Usług Asenizacyjnych z Łodzi. W ramach oferty wykonuje też prace ziemne.

Transport maszyn i maszyny z operatorem

Kiedy wynajmujesz maszyny budowlane, musisz zadbać o przetransportowanie ich na miejsce budowy. Czasem bywa to kłopotliwe i kosztowne, zwłaszcza jeśli wypożycza się dużo sprzętu. Wiele wypożyczalni w interesie swoich klientów zapewnia transport maszyn we wskazane miejsce. Dowiesz się więc, czy w danej wypożyczalni też możesz skorzystać z takiej usługi.

Pamiętaj też, że w niektórych miejscach można wynająć maszynę budowlaną z operatorem. Czasem okazuje się to bardziej opłacalne niż osobne zatrudnianie specjalisty z uprawnieniami. Warto więc rozważyć i tę kwestię.