Ogrodowe zajęcia korekcyjne

Wada postawy u uczniów to dziś niestety norma w polskich podstawówkach. Kolejki ze skierowaniem do rehabilitanta wciąż są spore, a po wizycie okazuje się, że otrzymujemy więcej wskazówek ćwiczeń w domowym zaciszu niż cyklicznych zajęć. Jak się odnaleźć w takiej sytuacji, jak zachęcić dziecko do ćwiczeń, gdy na zewnątrz coraz słoneczniej i nie chce się siedzieć w domu?! To proste, rozwiązaniem jest stworzenie przydomowej strefy ćwiczeń.

Bezpieczeństwo według HIC

Główną zaletą posiadania własnej strefy rekreacyjno-rehabilitacyjnej jest możliwość dobrania najlepszego dla siebie sprzętu. Łóżko do masażu w ogrodzie to coraz częstsza praktyka. Do tego drabinki rehabilitacyjne, piłki do ćwiczeń, elementy sensoryczne to niezbędny zestaw wyposażenia. Zanim jednak skupimy się na wyborze akcesoriów i instrumentów rehabilitacyjnych, powinniśmy zadbać o odpowiednią gumową nawierzchnię bezpieczną. Taką, która będzie antypoślizgowa i amortyzująca upadki, czyli o wysokim współczynniku HIC, odnoszącego się do oceny ryzyka powstania urazu głowy, podczas upadku z określonej wysokości na posadzkę. Powinniśmy przy tym pamiętać, że każda bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw, charakteryzuje się innym współczynnikiem bezpieczeństwa i powinna być dostosowana do potrzeb określonych przestrzeni. Co oznacza, że nawierzchnię o wyższym współczynniku HIC zastosujemy w bezpośredniej przestrzeni wokół sprzętu rehabilitacyjnego czy drabinkach, gdzie ryzyko upadku jest największe.

Estetyka według gustu

Bezpieczna nawierzchnia w strefie rehabilitacyjno-rekreacyjnej powinna być też odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i wgniecenia. Musimy, bowiem mieć pewność że bez względu na to jaki sprzęt na niej postawimy, nie powstaną na niej widoczne nieładne zagłębienia. Dbając o estetykę strefy możemy nadać jej oryginalny charakter albo dostosować ją do istniejącej już infrastruktury. Kolorystyka płyt gumowych zawiera się w 24 barwach palety RAL, barwionych w masie. Możliwe jest też wykonanie personalizowanego nadruku na wierzchniej warstwie nawierzchni.

Nawierzchnia według fachowców

Jednym z liderów na rynku jest Firma ELS Poland. W jej ofercie znajdziemy zarówno maty, płyty jak i nawierzchnie wylewane oraz gumowe elementy sensoryczne, wspierające m.in. rehabilitację ruchową. Poza asortymentem, o profesjonalizmie firmy świadczy zaangażowanie jej specjalistów, na których poradę możemy liczyć na każdym etapie budowy nawierzchni w strefie.