Papa samoprzylepna – jakie są jej rodzaje?

dach

dachPapa samoprzylepna to bardzo wdzięczny materiał. Oto, jak dzieli się on na rynku budowlanym.

Papa samoprzylepna od podszewki – jej konstrukcja oraz materiały

Papy nie bez powodu są bardzo popularnym materiałem budowlanym. Istotne właściwości, mnogość zastosowań oraz niska cena to prawdopodobnie największe atuty tego produktu. W przypadku takiej odmiany, jak papa samoprzylepna, nie można również nie wspomnieć o takim aspekcie, jak banalna wręcz łatwość montażu, oczywiście jeżeli zajmuje się tym osoba znająca się na tym co robi. Z czego jednak wykonywana jest papa tego typu? Oczywiście bazą jest odpowiednia masa – najczęściej bitumiczna, wykonywana z asfaltu, choć zdarzają się odmiany z masą smołową. Poza tym nie można zapominać o odpowiedniej osnowie. Najczęściej jest ona obecnie wykonywana z włókna szklanego bądź poliestru, kiedyś używano również tektury. Oczywiście nie można zapomnieć również o specjalnej warstwie, która znacznie ułatwia ostateczny montaż papy na miejscu docelowym.

Rodzaje papy samoprzylepnej – jak odpowiednio je dobrać?

Papy samoprzylepne jesteśmy tak naprawdę podzielić na dwie grupy w zależności od zastosowań oraz estetyki. Tańszą wersją jest papa samoprzylepna podkładowa, która nie cechuje się najlepszą estetyką, lecz jest bardzo tania. Najczęściej stosowana jest wyłącznie w celach izolacyjnych. Inaczej zaś sytuacja ma się w przypadku papy samoprzylepnej wierzchniego krycia, która ma pewne walory estetyczne i najczęściej używa się jej jako pierwszej warstwy, na którą kładzie się dachówki czy blachę. Papa tego typu jest ciut droższa, lecz w porównaniu do takich produktów, jak na przykład papa termozgrzewalna, montaż jest o wiele łatwiejszy.

Kupno papy samoprzylepnej nie jest większą filozofią

Tak naprawdę papę samoprzylepną będziemy w stanie kupić w większości marketów budowlanych. Jeżeli jednak nie ma jej w naszej okolicy bądź potrzebujemy większego zamówienia, powinniśmy bez obaw udać się do sklepów internetowych, gdzie z pewnością uzyskamy profesjonalną pomoc.