Prawo rodzinne – czym się zajmuje?

prawnik

prawnikPrawo jak powszechnie wiadomo jest niezwykle rozbudowane i składa się z wielu dziedzin, które regulują poszczególne aspekty naszego życia. Jedną z takich dziedzin prawa jest prawo rodzinne, które jest specjalizacją wielu prawników takich jak radcy prawni i adwokaci. Gdzie znaleźć specjalistę od prawa rodzinnego i czym zajmuje się ta dziedzina prawa?

Gdzie powinniśmy szukać specjalisty od prawa rodzinnego?

Znalezienie prawnika, którego specjalnością jest prawo rodzinne we Wrocławiu wymaga przede wszystkim skorzystania z internetu. Tylko w ten sposób bez wizyty u prawnika, czy też otrzymania opinii od kogoś znajomego, który korzystał z jego usług możemy dowiedzieć się w czym dany prawnik się specjalizuje.

Specjaliści od prawa rodzinnego są bardzo ważni i w swoich szeregach posiada ich praktycznie każda licząca się kancelaria adwokacka we Wrocławiu, w której spotkamy więcej niż jednego adwokata. Z tego powodu szukając adwokata, czy też radcy prawnego, który zna się świetnie na prawie rodzinnym powinniśmy przede wszystkim skupić się na kancelariach.

Czym zajmuje się prawo rodzinne?

Dziedizna prawa rodzinnego zajmuje się wszelkimi sprawami związanymi ze stosunkami pomiędzy członkami rodziny, a także ich dobrem. W tej dziedzinie prawa wyróżniamy trzy zasady prawa rodzinnego, którymi trzeba się zawsze kierować. Mowa tu o zasadzie dobra dziecka, zasadzie ochrony rodziny, a także zasadzie nierozerwalności więzów rodzinnych. Szczególnie istotna jest zasada ostatnia, która mówi, że stosunki rodzinne są niezależne od obowiązujących więzów majątkowych.

Prawo rodzinnego zajmuje się więc takimi kwestiami jak przyznawanie opieki nad dziećmi czy też prawa do widywania się z nimi, rozwodami w małżeństwach, przyznawaniem alimentów, czy też odbieraniem dzieci rodzicom, którzy narażają dobro dziecka. W ten sposób prawo rodzinne ma chronić dobro przede wszystkim najmłodszych członków rodziny, którzy są wręcz bezbronni w otaczającym nas świecie.