Proste sposoby na więcej ruchu w ciągu dnia

cwiczenia w ciagu dnia

Współczesne życie wymaga od nas napiętego grafiku, więc dodanie do niego ćwiczeń może być trudne, zwłaszcza jeśli myślisz o nich jako o czymś, co wymaga specjalnego ubrania lub wycieczki na siłownię. Prawda jest taka, że zapewnienie sobie większej ilości ruchu wcale nie musi być takie trudne. Wprowadź kilka prostych zmian w swoim życiu, a już po kilku tygodniach będziesz w lepszej formie.

Zawsze wybiera schody

To proste, a jednak tak łatwe do uniknięcia. Łatwo jest zracjonalizować wybór windę lub ruchome schody – bo miałeś długi dzień, lub masz ciężką torbę itp. Jednak sam dobrze wiesz, że takie podejście nie przyniesie Ci nic. Istnieją dowody na to, że nawet minimalne ilości ćwiczeń oporowych mogą zwiększyć poziom w organizmie substancji zwanej GLUT4, transportera glukozy który zachęca kalorie do odkładania się w komórkach mięśniowych, a nie w tkance tłuszczowej. Nawet codzienna minuta marszu w górę po schodach może przynieść efekty, szczególnie jeśli jesteśmy w słabej formie.

Chodź więcej

Bieganie znacznie lepiej niż spacer napędzi metabolizm i poprawi Twoją formę. Jednak wiąże się to przygotowaniami, dodatkowym czasem na prysznic i w zależności od tempa biegu – pewien poziom nieprzyjemności, na który trudno się zmobilizować. Chodzenie to po prostu chodzenie. Wysiądź z przystanku wcześniej i ciesz się przyjemnym spacerem. Praktycznie każdy może zmieścić w swoim harmonogramie choćby 30 minut w ciągu dnia, aby więcej pochodzić.

Dłuższe i regularne spacery mogą być dodatkowym sposobem na walkę z nadmiarowymi kilogramami. Szczególnie, jeśli inne formy ruchu są dla Ciebie nużące lub zbyt trudne. Jeśli Twoim podstawowym celem w dodaniu większej ilości ruchu do swojego życia jest odchudzanie. Z pewnością potrzebujesz do tego o wiele większych bodźców i innych środków. Na https://www.vitalogy.pl/ znajdziesz wiele pożytecznej wiedzy, która pomoże Ci przybliżyć się do Twojego celu.

Staraj się częściej stać

Siedzenie sprawia, że aktywność Twojego ciała staje się bardziej neutralna i bierna. Pogarsza to krążenie, spowalnia metabolizm, wyłącza mięśnie i napina tkanki łączne. Nawet ćwiczenie przez godzinę dziennie nie jest w stanie zrekompensować kilkunastu godzin spędzonych na siedzeniu w różnych fotelach. Ale na szczęście jest na to rozwiązanie: po prostu wstań i ogranicz czas spędzony na siedzeniu do minimum. Stojąc spalasz 1,36 kalorii na minutę więcej niż siedząc i jesteś mniej narażony na wiele chorób układu krążenia i przede wszystkim o wiele mniej obciążą to Twój kręgosłup.

Siadaj na podłodze, żeby oglądać telewizję

Wygodne kanapy mogą trzymać nas w bezruchu przez wiele godzin. Jeśli usiądziesz na podłodze dokładnie ten sam program, który uwielbiasz oglądać będzie urozmaicony o rozciąganie, zmianę pozycji i ogólnie utrzymanie Twojego ciała w większej aktywności. Ta zasada nie koniecznie musi dotyczyć jedynie oglądania telewizji. Jeśli pracujesz z domu to najprawdopodobniej używasz do tego laptopa, co jest świetną okazją do zadbania o poprawę mobilności Twojego ciała.