Testujemy podzlewowy filtr do wody Bluewater Cleone

Domowa filtracja wody pozwala, na niemal całkowitą rezygnację z kupowania takiej w plastikowych butelkach, dzięki czemu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale także dbasz o środowisko.

Domowa filtracja nie musi być uciążliwa, może być banalnie prosta, szybka i bezobsługowa. Jak to wszystko osiągnąć? Montując we własnym domu filtr wody pod zlew.

Filtr wody pod zlew, a właściwie co to?

Możliwości filtracji wody wodociągowej we własnym domu jest wiele, jedną z najpopularniejszych i tym samym najszerszych kategorii są filtry wody, montowane pod zlew.

Tego typu filtry do wody, montuje się w szafce pod zlewozmywakiem, wybierając najodpowiedniejszy model właśnie dla nas. Filtry wody z tej kategorii różnią się nie tylko wielkością, ale także sposobem filtracji, niektóre z nich wykorzystywać będą proces odwróconej osmozy, jak np. Bluewater Cleone, inne będą filtrować wodę innego typu filtracją. Najchętniej wybieranymi filtrami do wody pod zlew są te wykorzystujące proces odwróconej osmozy, ich popularność wynika z pewnością ze skuteczności pracy takie filtry i możliwości uzyskania niemal krystalicznie czystej wody, pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń, ale także chlorowego posmaku, czy nieprzyjemnego zapachu, jaki zdarza się wodzie mimo przeprowadzanych badań.

Jaka działa filtr do wody montowany w szafce pod zlewem?

To niezwykle prosta zasada działania, wybrane urządzenie podłącza się do wody zasilającej, w ten sposób, woda z rur wodociągowych, zanim trafi do naszych kranów, popłynie przez filtr, następnie czysta i uzdatniona trafi do kranu. Jeśli zdecydujemy się na filtr wody wykorzystujący odwróconą osmozę, jak np. Bluewater Cleone, należy zapewnić również przyłączę do kanalizacji, ponieważ odwrócona osmoza, generuje odrzut wody do kanalizacji.

Bluewater Cleone do domu i gastronomii

Popularnym urządzeniem do filtracji wody jest wspominany Bluewater Cleone, kompaktowy filtr wody pod zlew. Dlaczego ten filtr wody jest tak skuteczny?

W Bluewater Cleone, system filtracji jest wieloetapowy i przebiega następująco:

  • filtracja wstępna- to działanie dwóch filtrów sedymentacyjnych, przy czym pierwszy usuwa zanieczyszczenia na poziomie 20 um, a drugi 5 um,

  • wkład z naturalnym węglem aktywnym Jacobi Carbons®, dzięki czemu eliminujemy zanieczyszczenia organiczne,

  • filtr osmozy- najskuteczniejsza część procesu filtrującego, maleńkie pory w membranie, nie przepuszczą nic poza cząsteczkami wody,

  • ponowna filtracja węglem aktywnym,

  • krystalicznie czysta woda przepływa przez wkład mineralizujący, który wzbogaca wodę w cenne minerały oraz podwyższa jej pH.

Tak przefiltrowana woda dzięki Bluewater Cleone, staje się zdatna do picia prosto z kranu, bez konieczności jej przegotowania, bez chlorowego posmaku, czy mętnego koloru.

Korzystając z Bluewater Cleone, nie tylko napijesz się wody prosto z kranu, ale również ugotujesz smaczniejsze potrawy na bazie wody, czy przygotujesz ulubione napoje, których smak i aromat będzie jeszcze lepszy, dodatkowo zadbasz o sprzęty wykorzystujące do pracy wodę, jak żelazko, czajnik elektryczny, czy ekspres do kawy. To bardzo dobre urządzenie, które spisze się nie tylko w warunkach domowych, ale również w niewielkiej restauracji.

Bluewater Cleone to prosty w użyciu, filtr wody, który z łatwością można zamontować w niemal każdej szafce pod zlewem, pamiętając o przyłączu do kanalizacji. Wszystko w trosce o nas samych, naszych bliskich i środowisko. Warto sprawdzić w profesjonalnych sklepach.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl