Zalety łazienki i kuchni w zabudowie

kuchnia w zabudowie

kuchnia w zabudowie

Meble, czy to do kuchni, czy do łazienki — zawsze staramy się o to, aby były w pełni funkcjonalne. Normą stają się meble w zabudowie, które obecne są już w większości mieszkań i domów. To czasami kosztowna opcja, w szczególności, jeśli zdecydujemy się na usługi lokalnego stolarza. Jednak musimy pamiętać, że płacimy za jakość i komfort podczas korzystania z mebli. Nie można zapomnieć również o tym, że kuchnia i łazienka w zabudowie to rozwiązanie na lata. Co warto o tym wiedzieć?

Planowanie przestrzeni w kuchni i w łazience

Aranżacja wnętrz nie musi być przeprowadzona przez specjalistę. Wystarczy, że sami zastanowimy się dokładnie, czego oczekujemy od projektu. Kuchnia czy łazienka pod zabudowę najczęściej rozrysowana jest przez wykonawcę, jednak weźmie on pod uwagę wszelkie wytyczne klienta.

Planując kuchnie w zabudowie, warto wziąć pod uwagę, aby zlew znajdował się nieopodal zmywarki. Znacznie ułatwia to funkcjonowanie. Projektanci wnętrz polecają, aby piekarnik umieścić w słupku, nieco wyżej, ponieważ jest to wygodniejsze w trakcie użytkowania, a dodatkowo małe dzieci nie będą miały dostępu do gorącego urządzenia.

Planowanie łazienki pod zabudowę może być bardzo trudne lub banalne. Wszystko jest zależne od wnętrza. Ludzie bardzo często decydują się na szafkę pod umywalką oraz słupek lub szafki wiszące. Oczywiście dobry stolarz z pewnością zaplanuje wnętrze tak, aby, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.

Zalety kuchni w zabudowie 

Kuchnia to miejsce, w którym każdego dnia spędza się bardzo dużo czasu. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że w tym pomieszczeniu wykonujemy wiele czynności, które wymagają skupienia i precyzji. Właśnie dlatego warto odpowiednio zorganizować stanowisko pracy. Kuchnia pod zabudowę zaprojektowana jest w taki sposób, aby była jak najlepiej dopasowana do domowników i ich funkcjonowania.

Do najważniejszych zalet kuchni w zabudowie trzeba zaliczyć jej estetyczny wygląd. Sprzęty takie jak zmywarka czy okap ukryte są pod frontami, dzięki czemu w łatwy sposób można wprowadzić minimalizm. Dodatkowo Piekarnik czy mikrofalówka są w taki sposób dopasowane do mebli, że wszystko tworzy spójną całość, a na sprzętach nie osadza się zbędny kurz.

Kuchnia pod zabudowę będzie stanowiła idealne rozwiązanie do małych i niewymiarowych pomieszczeń. Profesjonaliści zaplanują wnętrze w taki sposób, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Zalety łazienki w zabudowie

Łazienka to pomieszczenie, w którym wbrew pozorom spędzamy sporo czasu. Bardzo często w wannie pozwalamy sobie na chwilę relaksu po ciężkim dniu. Warto zadbać o dobrze prezentujące się wnętrze, ale równie ważny jest komfort użytkowania.

Łazienkowe meble w zabudowie świetnie sprawdzą się, kiedy chcemy ukryć urządzenia takie jak pralka czy suszarka. Te sprzęty zajmują sporo miejsca i niekiedy psują efekt aranżacji. Ludzie często decydują się na ukrycie ich pod meblami. W niewielkich łazienkach dobrym rozwiązaniem jest zabudowa, w której suszarka będzie znajdowała się nad pralką. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce, a dodatkowo będzie komfortowe podczas użytkowania sprzętu. Meble łazienkowe pod zabudowę czasami są bardzo wymyślnie skonstruowane. W szczególności w małych łazienkach, w których ciężko dopasować cokolwiek. Tutaj dowiesz się, jakie są zalety łazienki i kuchni w zabudowie. Takie rozwiązanie ma naprawdę dużo pozytywów.

Kuchnia i łazienka w zabudowie to często kosztowne rozwiązanie. Jednak bez wątpienia komfort i wygoda są tego warte. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług lokalnego stolarza, który wykona solidne i praktyczne meble.