Zdalne szkolenie BHP – poznaj jego zalety

szkolenie bhp online

szkolenie bhp online

Zdalne szkolenie BHP odbywa się w całości przez internet. Jest więc to bardzo wygodne rozwiązanie dla pracownika. Natomiast dla pracodawcy charakteryzuje się ono niskim kosztem. Jakie więc zalety przemawiają za tym, że warto się na nie zdecydować? Podpowiadamy.

Jak odbywa się zdalne szkolenie BHP?

Zdalne szkolenie BHP nie różni się do kursów przeprowadzanych w placówkach stacjonarnych. Obejmuje ten sam zakres materiału i wiedzy. Pracownik zostaje zaznajomiony ze wszystkimi ważnymi dla niego kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy na jego stanowisku. Następnie odbywa się egzamin i otrzymuje on certyfikat potwierdzający jego zakończenie.

Aby uczestniczyć w kursie potrzebny jest komputer oraz głośniki lub słuchawki. Długość szkolenia BHP zależy od konkretnego stanowiska oraz branży w której działa firma. Program jest w pełni dostosowany do pracownika i charakteru jego obowiązków.

Jakie zalety ma zdalne szkolenie BHP?

Zdalny kurs, podobnie jak stacjonarne szkolenia pracowników w zakresie BHP w Krakowie są oparte na standardowym programie, zgodnym z wymogami prawnymi. W obu tych przypadkach certyfikat ukończenia jest respektowany prawnie. Pracownik więc natychmiastowo po pozytywnym przejściu końcowego egzaminu może rozpocząć pracę.

Zdalne szkolenie BHP wiąże się z bardzo niskimi kosztami dla pracodawcy. Nie musi on ponosić kosztów związanych z wynajmem sali, opłaceniem instruktora, zapewnieniem noclegu dla pracowników itp. Całość szkolenia odbywa się wyłącznie przez internet. Dlatego pracownik może w każdej chwili i z dowolnego miejsca przystąpić do kursu. Jest to więc tym samym świetne rozwiązanie dla osób na umowie zdalnej.

Przyswojenie wiedzy przez internet jest łatwiejsze. Wynika to z tego, że dostępne treści edukacyjne zawierają dużą ilość materiałów audiowizualnych. Są ciekawsze i jeszcze lepiej dopasowują się do specyfiki konkretnej branży. Pracownik z łatwością więc kojarzy wszystkie potrzebne kwestie i z przyjemnością, bez zbędnego stresu, przystępuje do końcowego egzaminu.